aktivita siete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.02.2008 | 11:08
Avatar mrnka   Používateľ
Nie som si sice ista ci sem tato tema patri, no bola by som rada, keby ste sa vyjadrili..ak viete:-)
Ide o cinnost inet siete.. Neustale vykazuje aktivitu, nieco prijma a odosiela, pricom nic, ziadna aplikacia, nie je spustena..
Ide mi najma o bezpecnostne hladisko, zvacsa sa system takto cudne sprava, ked je v nom zrazu nieco podozrive, o com vlastne ani neviem:-)
Viete cim by to mohlo byt sposobene, ako zistit co to je, priapdne, ci je to OK? :-)
D.
    • Re: aktivita siete 13.02.2008 | 11:15
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      no..pokial je firewall na accept tak prijimat bude vzdy, odosielat bude paket s odpovedou port uzavreny. traffic dovnutra je normalny, zvlast pri verejnej ip je tam toho mrte, v kazdom pripade nie je na skodu si zistit co su to za pakety a skontrolovat nastavenie iptables
    • Re: aktivita siete 13.02.2008 | 11:58
      Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
      Skus si instalnut WireShark a analyzuj pakety... moze to byt sposobene aj kludne nejakou masinou na sieti ktora ma vadnu sietovku a sposobuje broadcast stormy alebo mas v masine nejaky soft ktory sa snazi neustale niekde konektovat alebo ping-ovat masiny.
    • Re: aktivita siete 13.02.2008 | 14:17
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      mne gkrellm ukazuje aktualnu rychlost up/down (okrem vytazenia cpu a ineho). podla toho vidno ci som natiahol stranku alebo taham velke subory :)

      ak chces vediet presne skus netstat

      root@OpenWrt:~# netstat -a
      Active Internet connections (servers and established)
      Proto Recv-Q Send-Q Local Address Foreign Address State
      tcp 0 0 *:5000 *:* LISTEN
      tcp 0 0 *:111 *:* LISTEN
      tcp 0 0 *:80 *:* LISTEN
      tcp 0 0 *:53 *:* LISTEN
      tcp 0 0 *:22 *:* LISTEN
      tcp 0 284 chello089173028031.c:22 xxx.xxx.xxx.xxx:2161 ESTABLISHED <--- tu napr. vidno ze som z IP adresy xxx.xxx.xxx.xxx napojeny cez SSH na PC
      netstat: no support for 'AF INET6 (tcp)' on this system
      udp 0 0 *:1026 *:*
      udp 0 0 router:1028 *:*
      udp 0 0 *:53 *:*
      udp 0 0 *:67 *:*
      udp 0 0 *:1900 *:*
      udp 0 0 *:111 *:*
      netstat: no support for 'AF INET6 (udp)' on this system
      netstat: no support for 'AF INET6 (raw)' on this system
      Active UNIX domain sockets (servers and established)
      Proto RefCnt Flags Type State I-Node Path
      unix 9 [ ] DGRAM 314 /dev/log
      unix 2 [ ] DGRAM 4116
      unix 2 [ ] DGRAM 1225
      unix 2 [ ] DGRAM 889
      unix 2 [ ] DGRAM 872
      unix 2 [ ] DGRAM 758
      unix 3 [ ] STREAM CONNECTED 668
      unix 3 [ ] STREAM CONNECTED 667
      unix 2 [ ] DGRAM 441
      unix 2 [ ] DGRAM 317
      root@OpenWrt:~#

      alebo si skus ps pozriet co vsetko mas spustene, mozno tam nieco predsalen najdes
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: aktivita siete 14.02.2008 | 11:41
        Avatar mrnka   Používateľ
        citala som aj o softe NetLimiter..je asi lepsi nez nestat, no neviem ci je aj pre ubuntu..:-(
        Tak to este porovnam:-) Whire shark sa da stiahnut aj z ofic. ubuntu stranok..
    • Re: aktivita siete 13.02.2008 | 14:24
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      A vieš že by sa aj mne hodil nejaký soft, ktorý by sledoval aktivitu jednotlivých programov na sieti? Niečo, čo by ukazovalo ktorý program akou rýchlosťou vyťažuje sieť a je aktívny. Aj keď ja nemám problém ako ty ;-)