3 tlacitko mysi

Sekcia: Konfigurácia 15.02.2008 | 02:07
tlacitko   Návštevník
zdravicko pani,damy atd.

mam problem s mysou v debiane som zvyknuty z windowsu ze ked vo firefoxe zatlacim stredne tlacitko tak si stranku mozem pekne posuvat horu a dolu a nemusim s tym tretim/strednym tlacitkom scroolovat zhora dolu ako blazon, som na to zvyknuty, v linuxe ked zatlacim tlacitko tak mi to vzdy niekam inam na inu url hodi firefox, ako to vyriesit?
    • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 03:13
      tlacitko   Návštevník
      to uz tak skoro vsetci spite?
      • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 09:32
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        stredne tlacitko sa pouziva na vkladanie clipboardu mysi a plati to pre cele X, nie len firefox, co oznacis misou mas v clipboarde mysi a mozes vlozit strednym tlacitkom kam chces
    • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 10:48
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      ahshitfirefox, v mozille sa to dalo nastaviť ako u ľudí ... v tomto šmejde sa nikto nevyzná a okrem toho tu veľa nastavení chýba ... ale k samotnému riešeniu ...

      do adresy napísať about:config, vyhľadať middlemouse.contentLoadURL, nastaviť na false


      • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 12:23
        tlacitko   Návštevník
        nic take tam nieje

      • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 13:07
        tlacitko   Návštevník
        ok, dal som to na false a teraz chcem posuvat tu stranku horu a dolu ked tlacitko zatlacim a nejde to aj tak...
    • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 16:51
      WlaSaTy   Návštevník
      tak to si na tom opacne ako ja, mne to vadi.

      ak nemam nic v standardnom xwindowsackom clipboarde (ze by som urobil tretim tlacitkom paste), tak sa chova to tlacitko dvojako. pri kliknuti na link ho otvori v novom tab-e a pri kliknuti mimo linku (okrem flashu) to prehodi kurzor na ten posuvaci ako to chces.

      takze skus neselektovat z mysitkom text a kliknut mimo linku tym tlacitkom.
    • Re: 3 tlacitko mysi 15.02.2008 | 19:33
      katnel   Návštevník
      firefox - nastroje - moznosti - pokrocile - vseobecne - pouzit automaticky posun zasktrtnut a malo by to ist ..