dual boot na ibm thinkpad

Sekcia: Konfigurácia 15.02.2008 | 23:37
boris   Návštevník
Zdravím,

na mojoj thinkpade mám dual boot na XP a na Kubuntu cez Grub, pričom na disku je navyše systémová partícia, kde sú uložené údaje pre rescue and recovery, čiže XP plus drivre... Chcel som nabootovať do tejto partície s tým, že naformátujem disk a nainštalujem z nej XPčko, proste úplný reinštal kompu, ale akosi sa do nej nedá cez Grub dostať (hláška typu "boot failed") a ani cez to špeciálne modré ibm tlačidlo. čítal som si zopár manuálov, ktoré sedeli presne na môj problém, ale situácia sa nezmenila (Ako príčina v jednom manuály bolo povedané, že grub prepísal MBR časť disku). Poradte mi pls, čo mám robiť, lebo predstava, že si nebudem môcť raz za čas komplet refreshnuť komp, je dosť o ničom...
    • Re: dual boot na ibm thinkpad 15.02.2008 | 23:41
      boris   Návštevník
      Ešte dodám, že cestou recovery diskov sa v mojom prípade nepodarilo ísť, pretože ten ibm-ácky program, ktorý to má nastarosti, akosi nevie nájsť potrebné údaje (???) vôbec tomu nerozumiem...
      • Re: dual boot na ibm thinkpad 16.02.2008 | 00:30
        init_daemon   Návštevník
        0. Recovery particia je na dve veci.

        1. Zozen si OEM verziu Windowsu k tvoju notasu. -> Zozen == Stiahni niekde a napal na CD

        2. Vojdi do biosu a deaktivuj tu recovery particiu. Potom ju nejak odstran.

        3. zmen mod AHCI na druhy co je v ponuke. ( v biose)

        4. Nabootuj z OEM CD Windowsu. Pri instalacii pouzi product key co mas na spodnej strane notebooku.