.wmv vo fedore

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.02.2008 | 20:51
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. ako je mozne prehravat .wmv videa ? Kokedy som uz do /usr/lib/win32 kopiroval.. skusal som aj kplayer, nic mi to neprehrava ( xine, mplayer, kaffeine, vlc, realplayer.. ) a som zufaly lebo si chcem pustit film v idiostskom formate. Trapim sa uz dve hodiny snad mi pomozete vy.
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 09:59
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ked som mal fedoru, tak mi stacilo nainstalovat kodeky z livna repozitaru.
      • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 15:59
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        A ako si ich nainstaloval? ktore kodeky konkretne?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 16:13
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          alebo to bolo v openSuse? a vlc repozitar? no skus si dat vyhladat codecs a nainstaluj vsetko :)
    • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 20:00
      WlaSaTy   Návštevník
      tie filmu vo wmv su co zac?

      standardny linux totizto v sebe neobsahuje podporu DRM ani s pouzitim obycajnych multimedialnych repozitarov. takze ak sa jedna o filmy z virtualnej videopozicovne alebo nejake filmy z torrentov ktore mali podozrivo vela seederov (vecsinou obsahujuce backdoor schovany do DRM), tak to asi nepojde.
      • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 20:03
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        ok dik :)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 20:22
          WlaSaTy   Návštevník
          yo, a tie filmy s DRM sa v linuxe prehravaju ale namiesto obrazu ukazuju digitalne zrno. teda obdlzniky nahodnych kontrastnych farieb.

          takze ak je to ono, tak zdravim tvoju pozicovnu a tak isto aj filmy s nazvom "Pamella Anderson without bikini with hers husband and dog nacked.wmv".
          • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 20:31
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            ano bolo to presne toto :( filmy som mal z filmy.zoznam.sk
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 20:52
              WlaSaTy   Návštevník
              Tak, a kto chce, ten moze zacat novu peticiu. Ta pozicovna nariaduje pouzivanie WMP verzie 9 a viac na prehravanie a na nakup IE 6 alebo 7. Toto chovanie hovori o jej serioznosti. Ano. Je to tam nariadene, nejedna sa o systemovu poziadavku. Naozaj je tam "Programovo musíte používať". Fuj!.

              http://filmy.zoznam.sk/index?doc=faq

              PS.: internetove pozicovne su sice fenomen modernej doby rovnako ako aj predaj hudby dodavanej cez internet, ale cena je stale vysoka v porovnani s beznymi pozicovnami a o rozdieli v kvalite dostupnej pri pouziti klasickeho DVD radsej pomlcim. Moj nazor z pred niekolkych rokov sa zas len potvrdil.
              • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 22:14
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Že som zvedavý, nie sú náhodou DRM súbory s digitálnym podpisom alebo ako sa tomu nadáva?
                • Re: .wmv vo fedore 20.02.2008 | 22:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no, wikipediu sice nenavidim ale odpoved v nej existuje aj po slovensky. jedina vec co pri tomto pojme chyba je ze to R znamenalo povodne Obmedzenie a nie Pravo. Ale to je udelom kazdeho lexikonu ktory vznika bez overenia a ludmi ktory nie su v tom profesionali (teda vo vytvarani slovnikov).