FTP

Sekcia: Konfigurácia 11.05.2006 | 20:43
Frantisek Prok   Návštevník
Ako nakonfigurujem ftp server na linuxe aby som sa mohol na neho napojit z vonkajsej siete ale aj z vnutornej mam pevnu ip a Fedoru Core 3. Xcel by som sa na server napojit napr. Windows Comanderom
    • Re: FTP 23.01.2005 | 21:21
      Fero   Návštevník
      Skuste si nainstalovat na Linux ssh server (ak uz nebezi)... Do total commandera doinstalovat plugin pre sftp (na domovskej stranke je odkaz - tusim) - alebo si stiahnite program WinSCP (hladate cez google)
    • Re: FTP 24.01.2005 | 20:36
      Lubos   Návštevník
      pouzivam proftpd, config je v /etc/proftpd.conf v debiane
    • Re: FTP 25.01.2005 | 19:18
      Avatar Dundee Mandrake  Používateľ
      uplne najjednoduchsia je konfiguracia cez webmina, cista klikacka. Ja to som konfiguroval cez to a ide to aj na lokalke aj cez net. S tym by si nemal mat problem.
    • Re: FTP 26.01.2005 | 00:15
      zoliq   Návštevník
      Fedora pouziva vsftpd, configurak /etc/vsftpd/vsftpd.conf Ak chces mat anonymne ftp, musi byt v tom subore anonymous_enable=YES. Ak chces pristup len pre userov s kontom na serveri, predoslu volbu nastav na NO a pozri ci tam mas local_enable=YES. Defaultne ma Fedora zapnute obidva pristupy, teda ja anonymny aj local_users (ak sa dobre pamatam). Inak ten subor je okomentovany tak, ze to musis trafit aj po slepiacky :)
    • Re: FTP 11.05.2006 | 20:43
      55.lukas   Návštevník
      Práve som nahodil vsftp a podľa návodu na: http://www.siliconvalleyccie.com/linux-hn/ftp-server.htm som sa dostal k: Testing the Status of VSFTPD. To mi vyhodilo to isté čo je tam (čiže bez čísel) a potom som skúšal zadať ftp://80.87.212.173 a dostal som sa na ftp mandrivy. Je to O.K? Pevnú ip som zažiadol od poskytovatela internetu a napísal mi toto: Nakolko je pristup do internetu realizovany cez BroadBAnd router, vzdialene bol zmenena IP adresa na verejnu IP 80.87.212.173. Povodna privatna IP adresa bola uvolnena. Je to v poriadku na rozbehnutie ftp?