ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.02.2008 | 22:32
Avatar marcus81   Používateľ
viete mi niekto pls poradit, ako mam prestavit rychlost sietovej karty Broatcom v Ubuntu?
Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
    • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 29.02.2008 | 18:22
      Avatar michal00 debian, freebsd  Používateľ
      bud zmenis modul ktorym sa ovlada karta (/etc/modules.conf)

      alebo pouzi mii-tools
      mii-tool eth0 -F 10baseT-FD -A=10baseT-FD
      • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 29.02.2008 | 19:07
        qw11   Návštevník
        Nepomohlo by nieco taketo?
        ethtool -s eth0 autoneg on speed 10 duplex full
        • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 14:26
          Avatar marcus81   Používateľ
          Bohuzial to nejde ani tak...

          Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
          • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 15:39
            WlaSaTy   Návštevník
            ak predpokladame ze mas v topologii kabel schopny prenosu uvedeneho protokolu na pozadovanu vzdialenost, tak mas vsade po ceste zariadenia schopne pozadovaneho typu prenosu ?

            ono totizto ak nemas spravne nacvaknuty kabel alebo je ten kabel uz hnily a vzdialenost prenosu je vecsia ako prippusta dany model kary alebo ak druha strana (hoci aj nieco po ceste ak pouzijes stary switch ako predlzovacku) nie je schopne robit na danom protokole, tak si neprdnes.

            aj mne sa stalo ze som si zapojil do switcha 10Mbit/s zopar haraburd a v relativne novom stroji mi siet nesla, ta sietovka ignorovala 10Mb/s half duplex (switch zas full duplex). ostatne stroje isli ok. popis vyzera byt iny ale bolo to to iste.

            takze sa skus pohrat s nastavenim full/half duplex ak si tak neurobil, skontroluj verziu ovladaca a popripade si odmeraj kable a prejsi koncove zariadenia.
            • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 15:56
              Avatar marcus81   Používateľ
              myslim si ze co sa tyka kabla tak ten je novy,dobre zacvaknuty a vo windowse mi slape uplne bez problemov...Na sietovke si vo win mozem menit rychlosti ako chcem ale ked sa prehodim do Linuxu tak tam proste nejde...pingat pingam aj vonkajsi nejaky server ale browsovat proste nejde a neviem uz kde by mohol byt problem no v kabli urcite nie...
              Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
              • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 16:32
                WlaSaTy   Návštevník
                aha, takze funkcionalita je potvrdena v inom OS, to si mohol napisat.

                ohladne toho ze to nejde v linuxe, ake jadro z akej distribucie pouzivas? a aky ovladac prislucha danej sietovej karte a aka to je karta? totizto ja poznam firmu broadcom ktora mala niekedy problematicke vyrobky, najme pod linuxom (akosi zabudla co su standardy, preco je vhodne ich pouzivat a ovladace od vyrobcu neboli nic moc).
                • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 16:44
                  Avatar marcus81   Používateľ
                  pouzivam UBUNTU 7.10, ovladac, to ti neviem povedat ale je to karta Intel(R) PRO/100 VE Network Connection...Kurnik, az teraz pozeram ze som hodil zlu temu...Nejedna sa teda o Broatcom ale o tuto Intelacku kartu...sorry. Da sa zmeni nazov príspevku?
                  Ale ak ta mozem pekne poprosit, pomohol by si mi rozbehat aj tuto kartu ak mas nejake skusenosti? pls
                  Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                  • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 18:22
                    WlaSaTy   Návštevník
                    zmenit nazov tohoto prispevku sa neoplati kedze nazov koresponduje s jeho predmetom.
                    • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 19:28
                      Avatar marcus81   Používateľ
                      a vies mi poradit s mojim problemom alebo nie?
                      Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                      • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 20:08
                        WlaSaTy   Návštevník
                        ano, ak zalozis otazku tak aby bola zodpovedatelna.

                        ak si si vsimol povodnu otazku a tvoje odpovede, tak sa z chybovych sprav neda vycitat inemu ako tebe rovnako ako aj identifikovat hardware. pokial tie spravy zo systemu nezverejnis a nadalej budes zatajovat, tak budes asi cakat na cloveka schopneho citania myslienok.
                        • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 21:14
                          Avatar marcus81   Používateľ
                          tak co potrebujes presne vediet a ako ti to mam resp.akym prikazom zistit...Ved ja som uplny zelenac...
                          Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                          • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 01.03.2008 | 23:54
                            WlaSaTy   Návštevník
                            co potrebujem ja? nic, mne to funguje. potrebujes to ty.

                            takze ajk potrebujes pomoct, tak sem pridaj informacie o hardware a tie vypisy o ktorych sa bavime uz dlho. alebo, ak nechces, tak ...
                          • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 00:41
                            WlaSaTy   Návštevník
                            a vies co? dnes mam dobru naladu a tak ti prezradim niekolko tajomstiev:
                            prikazy sa zadavaju v terminali
                            logy zo systemu (aj s chybami) su v adresari /var/log alebo poslednych par stovak je pristupnych aj cez prikaz dmesg.

                            ps.: ked spustis nejaky program cez alt+f2 (run program) tak si z neho neprecitas vystup. keby si tak ucinil, tak by si mal ten problem z polovice vyrieseny.
                            • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 01:16
                              Avatar marcus81   Používateľ
                              ked zadam:
                              marcus@Laptok:~$ ethtool -s eth0 autoneg on speed 10 duplex full

                              Cannot get current device settings: Operation not permitted

                              not setting speed

                              not setting duplex

                              not setting autoneg
                              a podla tvojej rady dmesg
                              [ 11.376000] e100: eth0: e100_watchdog: link up, 100Mbps, full-duplex
                              [ 13.324000] Linux agpgart interface v0.102 (c) Dave Jones
                              [ 13.332000] pci_hotplug: PCI Hot Plug PCI Core version: 0.5
                              [ 13.340000] shpchp: Standard Hot Plug PCI Controller Driver version: 0.4
                              [ 13.360000] Yenta: CardBus bridge found at 0000:02:06.0 [103c:30d5]
                              [ 13.360000] Yenta: Using CSCINT to route CSC interrupts to PCI
                              [ 13.360000] Yenta: Routing CardBus interrupts to PCI
                              [ 13.360000] Yenta TI: socket 0000:02:06.0, mfunc 0x01be1b32, devctl 0x44
                              [ 13.592000] Yenta: ISA IRQ mask 0x04f8, PCI irq 18
                              [ 13.592000] Socket status: 30000006
                              [ 13.592000] Yenta: Raising subordinate bus# of parent bus (#02) from #03 to #

                              Ja potrebujem zmenit 100Mbps, full-duplex na 10Mbps, full-duplex alebo na half
                              Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                              • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 02:10
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Operation not permitted.

                                asi by bolo vhodne nastudovat si co je to sudo.
                                man sudo.
                                • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 03:01
                                  open source   Návštevník
                                  teda zadas: sudo ethtool -s eth0 autoneg on speed 10 duplex full
                                  a prestuduj si zakladne veci o linuxe a ubuntu napr. z http://ubuntu.kayle.sk/...
                                  • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 09:22
                                    Avatar marcus81   Používateľ
                                    ja uz som to tusim skusal a nic to nespravilo...nepamatam si ale ked som to pouzil cez sudo ethtool -s eth0 autoneg on speed 10 duplex full tak uz to ide a dufam ze to uz aj pojde....Dakujem za radu a pokusim sa nastudovat si aj sudo a vsetko ostatne...Dufam ze to pochopim lebo som uplny zaciatocnik...
                                    Inak uz browsujem cez Linux :))
                                    Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                                    • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 10:43
                                      Avatar marcus81   Používateľ
                                      este jednu vec bz som ta poprosil...ako si to ulozim aby uz pri dalsom bootovani som to nemusel nadstavovat?
                                      Ked rebootnem pc tak mi to nejde ale ked zadam prikaz na zmenu rychlosti tak v momente sa to rozbehne...
                                      Viem ze som "0" ale aj "0" je číslo
                                      • Re: ako prestaviť rýchlosť sietovej karty Broatcom na 10Mbit v Ubuntu? 02.03.2008 | 12:06
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        ak ti program pri nastaveni (doslovne) nevynada, tak ta asi posluchol a uobil co si mu prikazal. mozes si to overit cez ten program ktory ma tiez manual a v nom sa docitas vela uzitocnych veci.

                                        a ak chces vykonat zmenu nastavenia hardware, tak tu zmenu umiestni medzi systemovu konfiguraciu (alebo to fukni ro rc.local).