Archiv

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.06.2005 | 16:51
Peter   Návštevník
Ako a cim rozbalovat arciv .zip ?!? Vdaka za pomoc.
    • Re: Archiv 07.06.2005 | 18:02
      titanik   Návštevník
      v mc ti to nejde?
      • Re: Re: Archiv 07.06.2005 | 18:11
        dobinko   Návštevník
        Prejdi napríklad spôsobom ako to robím ja>>> otvorím si konzolu, napíšem mc, prejdem do zložky z archívom, otvorím archív, a skopírujem už rozbalenú časť do zložky kde chcem. Takže s tým archívom pracuje mc ako s normálnym adresárom.
    • Re: Archiv 07.06.2005 | 18:30
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Ak na to chcete program pre KDE/gnome, tak vyskúšajte napríklad Ark alebo File-roller.
    • Re: Archiv 07.06.2005 | 19:13
      Jiri Janecek   Návštevník
      Dalsi moznosti je Krusader, neco jako Total Commander.
      • Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 15:22
        peter   Návštevník
        Zabudol som pripomenúť, niesom root a nemam pristup ku heslu - pracovny notebook.
        • Re: Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 15:28
          dobinko   Návštevník
          skús to cez tu konzolu a mc. vážne je to jeden z lahších spôsobov. a rozbal to do svojho adresára v ktorom máš právo zápisu. Pokial to nepotrebuješ ovšem inde.
        • Re: Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 16:01
          peter   Návštevník
          mc mi funguje ale archiv .zip nevie otvorit - chyba mu v subor unzip v ceste usr/bin/unzip - pipominam, ze nie som root a nemam pristup k heslu - pracovny stroj.
          • Re: Re: Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 16:09
            dobinko   Návštevník
            zaujímave......mne to ide...a je to zip....a cez ten program Ark?
            • Re: Archiv 09.06.2005 | 16:16
              peter   Návštevník
              Nevies odkial ho zozrniem - adresu? A ty mas subor unzip tam kde som pisal? Ak ano - neposlal by si mi ho na stankop@inmail.sk ? Vdaka.
              • Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 16:19
                dobinko   Návštevník
                Ark by mal byť súčastou distra. skús doinštalovať. no myslím že by si ho tam mal mať. skús dať alt+f2 a napíš Ark. Takto som to teraz skúsil i ja a ide to. Aké maš distro? ak ti to predsalen nejde skús doinštalovať.
                • Re: Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 16:31
                  peter   Návštevník
                  Mam debian ale neinstaloval som ho ja ale firma od ktorej mam notebook v sprave. Spustac Ark nevie najst. Ako ho nainstalujem a odkial vezmem instalacku?
                  • Re: Re: Re: Re: Archiv 09.06.2005 | 16:51
                    dobinko   Návštevník
                    No tak či tak radšej požiadaj správcu, alebo niekoho kto má heslo na root. Ide o to aspom mne, ked potrebujem doinštalovať, potrebujem heslo. Takže ti v tomto asi už nepomôžem. Ark program sa nachádza na inštalačných CD. skús sa pozrieť ešte v Kmenu niekde nájsť archivácia položku.