vytvorenie xorg.conf

Sekcia: Konfigurácia 04.03.2008 | 23:29
Avatar lazzio F16  Používateľ
zdravim ,
chcem si vytvorit sam xorg.conf kvoli lepsiemu pochopeniu co a ako , siel som podla navodu co je tu na serveri ale kedze ho treba upravovat tak ci tak ,rad by som si zrobil taky co tam chcem mat len ja , takze som odstranil program hwd nasledne aj xorg.conf v /etc/X11/ , nahodil som si xorg , nasledne xmonad a catalyst
chcem sa spytat na postup ,,mam nahode teda xorg server , ovladace- snad su dobre a xmonad ,spustim startx ,vidim konzolu :) a mys , mam v tom riadny chaos co a ako ,bol by som vdacny keby ste ma upozornili na hluposti ak pisem ,a najdolezitejsia vec AKO napisat vlastny xorg.conf ? vezmem si napr z kubuntu co mam nahodene a odtial s tym ze ja to nechcem opisovat ale ucit sa co vsetko tam ma byt , ked viete o nejakom linku kde je to popisane alebo nejak nakopnut :).... este som zabudol ze mojou snahou je rozbehat arch a vyskusat tu jeho cistotu a rychlost :)
thX
$ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: vytvorenie xorg.conf 05.03.2008 | 01:32
      Avatar spaceo Linux  Používateľ
      ja som sa s podobnymi vecami trapil v minulosti tiez a maximalne mi pomohla seria clankov
      precitaj si aj instalaciu a instalaciu hardwaru, dost to suvisi s xorg ,, alebo skus archwiki - to vyguglis.

      ten xorg.conf vytvoris jedine pomocou hwd a to prikazom
      hwd -xa
      alebo
      xorg -configure
      Sloboda je boj, Linux je sloboda.
    • Re: vytvorenie xorg.conf 05.03.2008 | 11:47
      theghost   Návštevník
      mozes si ho pisat uplne from scratch ale to sa mi nezda uplne najlepsie. Ja to robim tak ze najprv vygenerujem zakladny xorg.conf (Xorg -configure || hwd -x || xorgconfig ) a potom ho doladim (composity, moduly, dristy) a ked ho uz raz mas nakonfigurovany odporucam nejaky backup. Potom aj pri nahodeni noveho systemu, ci ineho distra nemas problem, lebo aspon moj aj strojovy cas je drahy.

      PS: http://www.x.org/archive/X11R6.8.0/doc/xorg.conf.5.html
      • Re: vytvorenie xorg.conf 06.03.2008 | 00:51
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        tak nakoniec som to vsetko pomazal a siel odznova.takto:
        1 pacman -S xorg
        2.pacman -S hwd , hwd -xa ,
        3.pacman -S xmonad , xmonad-contrib
        4.pacman -S xf86-video-ati odtial som aj dopisal do xorg podla navodu
        , potom som dopisal do /etc/X11/xinit/xinitrc do #start some nice programs exec xmonada zmazal term&

        z /etc/skel/ som kopiroval subor .xinitrc do /root podla tohto kde som dopisal exec xmonad
        ,spustim X (startx) , pred tym ako tam bolo defaultne xterm tak mi nabehlo okno konsoly s myskou , ,teraz po zmene na xmonad cierny display s myskou
        restartol som X, a bolo vypisane:
        nieco s klavesnicou ,nieco s fontami ale to asi nieje hlavny problem,takze
        /root/.xmonad-i386-linux: executeFile : does not exist (no such file or dir...)
        X10: fatal 10 error 11(resources temporality unavailable) on X server ":0.0"
        after 592 request (407 known precessed) with 0 events remaining
        xinit: connection to X server lost

        ,kde sa xmonad pootom nainstalil ? ked nie v /root ?


        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen