Hry po sieti

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2008 | 15:38
Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
Je nejako mozne hrat hry po sieti medzi windoze a linux?
"Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
    • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 15:46
      tomas   Návštevník
      jasne, je to to iste ako medzi win a win, tiez obaja musia mat tu hru:)
      • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 15:49
        Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
        Ale ako spustim windoze hru pod linuxom resp. naopak. Skusal som wine, ale akosi som to nevedel rozchodit.
        "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
        • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 15:53
          tom   Návštevník
          a povies mi naco si si daval teda linux, kd sa chces hrat? nemohol si si nechat bud win alebo dualboot? Nechapem preco takto trapis pc
          • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 15:59
            Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
            Mam dualboot, ale na windowse mi kvoli neznamym pricinam nefunguje internet (windows dokonca ani nerozpozna sietovu kartu). A sem tam sa snad clovek moze pohrat s kamosmi po nete....
            "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
            • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 16:06
              Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
              ono ked nerozbehnes pod windowsom sietovku tak v linuxe to je este horsie :D
              hovorim vseobecne ohladom HW...
              • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 16:10
                Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
                Podla mna nie, vzhladom na to ze teraz ti pisem priamo z linuxu a niekde na disku mam windoze, ktory ani netusi ze nejaku sietovku mam. Takze ja vidim problem iba vo win. Inac nasiel som na nete nieco o cedege. Pojde mi to s tym, alebo mam fakt na hry zabudnut?
                "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
                • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 19:12
                  theghost   Návštevník
                  v cedege ti pojde vela hier, pretoze chlapici v podstate prekodili directX na linux. Problem je ale v tom ze Cedega je komercna applikacia, takze si ju musis zakupit alebo stiahnut, cracknut, wareznut a ine dristy, ktore nie su v sulade, aspon podla mna, s linuxackou open source filozofiou.

                  • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 23:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Oni v Cedege zmenili licenciu, mozes nam o tom nieco povedat?
                    • Re: Hry po sieti 06.03.2008 | 00:23
                      theghost   Návštevník
                      Mozno som sa zle vyjadril. Na licenciu som nenarazal, chcel som len povedat ze cedega je legalne dostupna iba cez platenu subscription.
                      • Re: Hry po sieti 06.03.2008 | 00:39
                        WlaSaTy   Návštevník
                        pri plnej verzii cedegy ktora sa dodava v baliku za peniaze, ano.

                        pri zadarmovej verzii dostupnej cez cvs nemas vobec pravdu.

                        je to koli tomu ze MS pozaduje platby v tomto pripade za kazdu jednu instanciu od kazdeho klienta pouzivajuceho DrectPRD. A ta cvs verzia je zdarma na otestovanie stability, samozrejme ze v nej bezi DirectZ cez OpenGL ale to nie je problem ani vykonu.

                        vrelo odporucam precitat danu licenciu pre tym ako napises nejaku perlu. ta licencia je napisana velmi jednoducho oproti inym co som cital takze to pochopi kazdy jednocuchy clovek.
    • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 18:48
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      ktora hra ti nejde?
    • Re: Hry po sieti 05.03.2008 | 21:01
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      povedz kamosom, nech si na Windowse nainstaluju nejake linuxove hry, ktore idu aj na Win (napr.UrbanTerror, Americas Army, Savage, Enemy Territory ...)
      • Re: Hry po sieti 06.03.2008 | 08:25
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Prihovaram sa za Enemy Territory. Je to zatial najlepsia sietova FPS, aku som hral a ficim na nej uz od roku 2005 :) Ked raz cloveka chyti, tak ho uz nepusti.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Hry po sieti 06.03.2008 | 23:22
          Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
          stiahol som enemy territory ale nefunguje mi zvuk. nevie niekto co s tym?
          "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
          • Re: Hry po sieti 07.03.2008 | 09:35
            Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
            • Re: Hry po sieti 07.03.2008 | 12:43
              Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
              diky, ten skript na tej stranke je skvely....akurat musim este vyriesit problem s padanim hry po chvili online hrania.
              "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
        • Re: Hry po sieti 07.03.2008 | 14:57
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Teewars je tiez dobry mazec. ;)

          A ked uz mas ET, tak si doinstaluj nadstavbu True Combat. Lepsie nez CSko
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: Hry po sieti 09.03.2008 | 01:50
            Avatar Rado Ubuntu 7.10  Používateľ
            Chlapi, ale kamosovi nenajde tie servery ako mne a naopak. Nema nahodou linux ine servery ako windows alebo preco to nefunguje.
            "Naším povstaním dali sme mu, národu tak dlho bezdejinnému dej a to je najväčšie mravné pôsobenie." <br/>Ľudovít Velislav Štúr
            • Re: Hry po sieti 09.03.2008 | 09:30
              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
              nemalo by mat; pozri este ci mate tu istu verziu hry; Enemy Territory som nikdy nehral; mam iba Americas Army (tam je plno ludi aj s Windowsami) a Urban Terror
            • Re: Hry po sieti 09.03.2008 | 14:23
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              Windows/Linux klienti ET mozu hrat na tom istom serveri a aj hravaju bez problemov
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: Hry po sieti 09.03.2008 | 14:23
              Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
              Windows/Linux klienti ET mozu hrat na tom istom serveri a aj hravaju bez problemov
              cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
              • Re: Hry po sieti 09.03.2008 | 22:45
                miker   Návštevník
                maju tie iste servery..

                inak Urban Terror je fakt super hra na linux resp aj na windows a MAC,nezalozime nejaky Clan ti co to hrame? :)