Debian 3.1

Sekcia: Ostatné 09.06.2005 | 01:02
hurfo   Návštevník
Zdravim. O Debiane som pocul uz vela, ale doteraz som sa snim nemal moznost stretnut. Ma niekto New Stable 3.1 Sarge? Zvladne ho aj zaciatocnik? (doteraz - mandrake, suse) Prosim geniov, ktori sa s linuxom narodili a programuju od svojich 2 mesiacov aby sa odpovedi radsej vyhli. Bez urazky ...... Dik
    • Re: Debian 3.1 08.06.2005 | 10:07
      cin   Návštevník
      Najdes ho na: http://cdimage.debian.org/debian-cd/3.1_r0/ Mozes stiahnut bud CD alebo DVD :-)
      • Re: Re: Debian 3.1 08.06.2005 | 12:34
        jaja   Návštevník
        To má až 14CD??? To čo tam všetko je? A do akej skupiny by sa to dalo zaradiť? Ma to KDE? akej verzii? čo na tých 14CD preboha je? Je to klikačka? alebo treba viacej písať. Dá sa odporúčiť aj pokročilejšiemu začiatočníkovy? Dakujem za všetky odpovede...
        • Re: Re: Re: Debian 3.1 08.06.2005 | 12:56
          puco   Návštevník
          No kebyze sa na tych 14 CD (alebo 2 DVD) nezmesti KDE :-) Zoznam balikov je mozne najst tu: http://packages.debian.org/stable/ KDE tam je 3.3. Co tam vsetko je, no vsetko :-). Skor to odhadujem na viac pisania a ak viete citat tak to zvladnete :-)
        • Re: Re: Re: Debian 3.1 08.06.2005 | 16:45
          adrive   Návštevník
          kolega to definoval takto: "vsetok software, ktory sa da na linux nainstalovat a za nieco stoji a ma rozumnu slobodnu licenciu je na DVD Debianu. Co tam nie je, bud neexistuje, alebo sa tym ani neoplati zaoberat" Ja som debian neskusal.... presiel som kdecim naposledy ubuntu zalozenom na debiane a neviem neviem ee....
    • Re: Debian 3.1 08.06.2005 | 16:29
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      Myslim ze Sarge zvladnes a budes s nim velmi spokojny. Tiez som kedysi pouzival Mandrake, SuSE, Redhat, Fedoru, ale nieco mi na tychto distrach stale chybalo ale nevedel som co ... a potom som skusil Debian a tym sa skoncila moja cesta za hladanim distribucie ktora mi vyhovuje. Skus oplati sa. Co sa tyka CD, tak su dostupne k stiahnutiu ako uz bolo predtym spomenute, nemusis si ich stahovat vsetky, postacia ti pravdepodobne len prve 3, tam najdes KDE, Gnome a mnozstvo dalsieho SW. To co ti bude chybat mozes doinstalovat priamo z reposietories, tam najdes skoro uplne vsetok SW ktory je dostupny pre linux pod licenciou GPL.
      • Re: Re: Debian 3.1 08.06.2005 | 18:13
        puco   Návštevník
        No ak mas dobru linku, tak ak sa nemylim, tak staci stiahnut cca 100MB - netinstaller.
    • Re: Debian 3.1 09.06.2005 | 01:02
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Bodaj by :-))) Vyšiel o ňom pekný článok. A ak správne odhadujem situáciu, za pár dní bude aj tu v obchode :-)