treba firewall,...???

Sekcia: Konfigurácia 06.03.2008 | 18:12
strudliak   Návštevník
ahoj...som linux.novacik,mam PcLinuxOs 2007 a xem sa spytat,ci mi treba nieco ako firewall,antivir,...jednoducho treba mi nieco na ochranu dat atd. pred internetom,virmi alebo co??som linuxovy trupik zatial,takze prosim bez odbornej terminologie...dakujem...caff
    • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 18:15
      Avatar nardew debian  Používateľ
      antivir v podstate nie, firewall urcite ano(ak mas verejnu ip), pravdepodobne ano(ak si na lanke, kde su nudiaci sa chlapci), a inak asi moc nie
    • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 18:16
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Firewall treba. Antivír nie.
      Ak chceš nejaké klikátko na nastavenie firewallu, ktorý je mimochodom v linuxe implementovaný priamo v jadre, tak nainštaluj firestarter.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 18:24
        ---   Návštevník
        naco firestarter? Pclinuxos ma rovno v control centre klikaci firewall ,len ho treba aktivovat a nastavit.
        • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 18:34
          strudliak   Návštevník
          mam v control centre nejake nastavenia firewall-u,ale ja neviem co tam s tym...neni tam nic take ako turn on/of firewall alebo tak...mozem tam v jednom nastavit co xem povolit a co zakazat,ale nevjem co vlastne by som povolit/zakazat mal...no a potom nejake setup kolonka kde mam nastavit interface,real adress,...ja sa v tom nevyznam...
        • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 18:42
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Nevedel som. PClinuxOS nepoužívam a ani som ho nikdy nemal (nevidel) spustený.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 18:46
            strudliak   Návštevník
            no dobre teda...takze zakazujem...a to je fsetko??nic viac netreba??
            • Re: treba firewall,...??? 06.03.2008 | 22:16
              Avatar nardew debian  Používateľ
              pre "normalne" pouzivanie asi ako si ho ty predstavujes ano, nepotrebujes