Ubuntu sedem.desat

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2008 | 16:16
Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
Zdravim Vas,
1. pisem bez diakritiky
2. nainstaloval som na skusku Ubuntu (ked uz Elven skusa Fedoru, tak preco nie aj ja opacne?). Nuz ale poviem Vam, cista bieda. Upgrade pomalyyyyyy, tyzden som cakal na aktualizaciu nejakeho ubuntu docs. Skuska nainstalovat Seamonkey skoncila s tym, ze je tam verzia 1.1.5 (aktualna je 1.1.8), co je uz prudko prehistoricke (a derave, nieco ako FF vo verzii 2.0.0.8 ) - podotykam, ze repozitare som povolil, aj nejake "nedotestovane" a backoporty, proste co sa dalo. Nuz a rychlost? Ani nehovorim. Ubuntu v default stave - boot nieco cez minutu, fedora 53-55 sekund. programy - pidgin, openoffice, bittorent som nemohol odstranit bez odstranenia celeho ubuntu-desktop. vo fedore bez problemov aj jednotlive softy (samozrejme so zavislostami) a nahradenie alternativou (gajim, deluge). nastavenie seamonkey (teda toho ice nieco, co bolo v repozitaroch) ako default prehliadac - za tu chvilku som nenasiel. ked tak premyslam, tak asi ani vo fedore, ale kedze som FF odinstaloval, tak to nemalo inu moznost :-)
3. fedora zo zalohy obnovena, fungujem dalej.
    • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 16:36
      oO   Návštevník
      len k tomu ubuntu-desktop... nie je to balik v pravom zmysle slova, cize nevadi, ak sa pri odinstalacii niektorych balikov odinstaluje, je to metabalik... a este, mne ubu bootuje 20-30 sekund :)
      • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 17:04
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        ja mam dost obstarozny stroj, takze ked to je u mna do minuty, tak OK.

        to o tom ubuntu-desktop beriem, este si to pozriem. potom by to bolo super.
        • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 17:36
          Elven   Návštevník
          no u mna ubuntu-desktop nenajdes, pretoze hned som vyhadzoval veci co som nepotreboval (napr. azijske pisma) a bolo :)
    • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 16:38
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      ..mam podobne skusenosti, proste Fedora rullez :P
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 16:40
      arch   Návštevník
      skus archlinux
      • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 17:03
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        dakujem, skusil som davnejsie.. ja proste nepotrebujem hladat nove (lepsie) distro, mam fedoru. ubuntu som len skusal, ze co je na tom take super
        • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 17:37
          Elven   Návštevník
          no este mozes otestovat opensuse, mandrivu...
          • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 17:47
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ja nekomentujem ;)
          • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 17:48
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            ale hej, ja som to zvykol testovat na druhom disku. ale ten je teraz blby, tak som to obmedzil. skusal som vselico - z prvej 30-ky na distrowatch som skusal okrem tiny me (30.) asi vsetko..
            • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 18:20
              ---   Návštevník
              co znamena ze upgrade pomaly? Ze sa pomaly stahuju aktualizacie?

              ono zavrhnut nejake distro po par minutach/hodinach je trochu priskoro. Predpokladam ze ked si mal prvy krat na disku fedoru tiez si k tomu hned nezaujal takyto bojovy postoj.
              Ubuntu je mierne lenive, to je pravda ,takze ak mas starsi komp s malo RAM pamate tak to bude dost poznat na vykone.
              A ked skusas rad radom distra , co taky debian s xfce to musi byt aj na starom PC ako strela. Ubuntu , debian a spol maju ale aj tak v jednom velku vyhodu oproti takej fedore, maju bohaty obsah repozitarov, co moze fedora len zavidiet.
              • Re: Ubuntu sedem.desat 07.03.2008 | 18:38
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                este raz vravim, neslo mi o to, aby som presiel na ubuntu. mne fedora vyhovuje. len som sem napisal, co ma za tak kratku chvilku rozladilo a napadlo v porovnani s fedorou.

                mam P3@733 a 512MB RAM - takze ultrastary comp.

                co sa tyka upgradu, tykalo sa to len toho balicka ubuntu docs, pri jeho nastavovani to cakalo asi pol hodiny.. vytazenie cpu minimalne, s diskom to tiez nic nerobilo.. a potom to normalne zbehlo..
              • Re: Ubuntu sedem.desat 08.03.2008 | 01:12
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Sa stavím že nepoužívaš XFCE a Debian lebo píšeš ako z veľkej knihy.
                • Re: Ubuntu sedem.desat 08.03.2008 | 11:36
                  ---   Návštevník
                  preco myslis ze nemam debian? Hladal som nieco rychlejsie ako ubuntu a skoncil som pri debiane a xfce. Je to nejaka zvlastnost mat to a napisat o tom?