mplayer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.01.2005 | 19:46
adam   Návštevník
naisntaloval som mplayer a diakritika mi ide iba pri š a ž mi o nefunguje.Fonty mam ISO 8859-2 a pri kompilacii mplayera som dal enable-languege=sk neviete co stym?dik
    • Re: mplayer 24.01.2005 | 18:04
      Avatar triglav slackware  Používateľ
      problem je v tom, ze titulky asi nie su ISO 8859-2 ale vo windoze kodovani cp1250. cize staci zmenit fonty na cp1250 (fuj), a malo by to ist normalne.
    • Re: mplayer 24.01.2005 | 19:04
      m0d0r   Návštevník
      nainstaluj si tieto titulky
      • Re: mplayer 08.02.2007 | 18:28
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        No tak tie fonty z tej linky som si stiahol a jedny z nich nakopíroval do .mplayer/font/ a všimol som si, že titulky fungujú, ale odvtedy mi mplayer zamrzne hneď ako stlačím o (to je pre zobrazenie času filmu a aktuálnej minúty), alebo keď stlačím d (framedrop), a ešte ďalšie klávesy.

        Vždy mi zamrzne a nedá sa nijako zavrieť, môžem to okno len strpieť kým najbližšie vypnem PC.
        • Re: mplayer 08.02.2007 | 20:30
          WlaSaTy   Návštevník
          tak ich odtial vyhod a pouzi napriklad parameter subcp :)
          • Re: mplayer 09.02.2007 | 10:46
            Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
            Keď ich odtiaľ vyhodím, nemám OSD (znak hlasitosti pri pridávaní hlasitosti, znak jasu, kontrastu...). Skúšal som použiť aj .ttf fonty z windowsu s prepínačom -font, ale mplayer vypisuje "cannot load bitmap font: Arial.ttf".
            subcp mi nepomôže, keď nemám fonty.

            Už som to skúšal aj na Ubuntu 6.06 aj 6.10, inštaloval som mplayer ako balík, aj som ho sám skompiloval, skúsil som aj rôzne verzie gcc a problém zostáva.
            • Re: mplayer 09.02.2007 | 11:27
              Peter S.   Návštevník
              no vyskúšaj riešenie ktoré tu udal krtko, to je úplne rozdielné riešenie a nevyžaduje si to tie ttf fonty...
            • Re: mplayer 09.02.2007 | 13:55
              ---   Návštevník
              v ubuntu mi pomohla s fontami tato stranka
              a odstavec 17. Nastavení českých fontů pro titulky v mplayer
            • Re: mplayer 09.02.2007 | 15:51
              WlaSaTy   Návštevník
              no vidis. ja tam vobec nemam predefinovane fonty, leno co som prehodil kodovu stranku a secko mi funguje.
            • Re: mplayer 12.02.2007 | 11:48
              Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
              Krtkove riešenie nemôžem použiť, lebo nemám mplayer s podporou fontconfig.
            • Re: mplayer 12.02.2007 | 11:49
              Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
              A to nastavenie na tej českej stránke je pre mplayer s GUI.
        • Re: mplayer 11.02.2007 | 21:24
          --   Návštevník
          pomocou Ctrl+Alt+Backspace mozno restartovat graficke prostredie aj bez nutnosti restartovania pocitaca
          prikaz xkill dokaze zabit okno grafickej aplikacie
    • Re: mplayer 24.01.2005 | 19:46
      Avatar krtko Mac OS X; Ubuntu; Centos; RHEL  Používateľ
      ja mam v ~/.mplayer/config toto: fontconfig=yes font="Arial Black" subfont-encoding=windows-1250 subfont-text-scale =3 a este ak mas nainstalovane sdl tak si tam mozes dat: vo=sdl:x11 fs=yes potom mam obycajny mplayer (nie gmplayer) nastaveny ako vychodziu aplikaciu pre *.avi, *.mpg,... a staci us len mat titulky s rovnakym nazvom ako film, kliknut nan a ide to v pohode a hlavne je ze titulky sa mi zobrazuju v dolnom ciernom pase a so spravnym kodovanim.
      • Re: mplayer 08.02.2007 | 23:17
        Peter S.   Návštevník
        re čierny pás:
        môžeš si nastaviť aj priesvitnosť tohto pásu, napr:
        sub-bg-alpha =150
        a taktiež myslím, že aj farbu
      • Re: mplayer 09.02.2007 | 12:09
        Avatar srigi   Používateľ
        Krasa, pekna rada. Toto som ladil, ladil, az som sa preladil na WXP. No mozno zase niekedy budem mat filmy v Linuxe.

        NO FLAME PLS.
      • Re: mplayer 26.03.2007 | 16:05
        dunmer   Návštevník
        vdaka ti clovece .)
        som bol uz jemne nervozny z toho ze neviem rozbehat titulky, skusal som milion tipov..
        nic nezabralo, az toto .)
        dik
    • Re: mplayer 11.02.2007 | 16:02
      Video   Návštevník
      No, Tebe sa to podarilo, ale ja vôbec neviem nainštalovať mplayer.
      Ako som postupoval: pýtal rôzne lib, dodal som mu ich podľa požiadavky, všetky ok. keď som sa pokúsil nainštalovať mplayer, vrátil sa k prvému "lib", že chýba. Nechutné nie? alebo opakovanie matka múdrosti??
      A pritom píše, že všetko je už nainštalované

      Inštalovaná Mandriva 2007

      PS. objavil sa mi tam MoviePlayer, ale ten trhá, na obrazovke visia "ukončiť režim ... " a pod. Pri konfigurácii stroja by "skôr" malo ísť video rýchlejšie a nie naopak
      • Re: mplayer 11.02.2007 | 18:14
        Avatar Plado ubuntu  Používateľ
        Tie lib si ako instaloval?
        • Re: mplayer 11.02.2007 | 20:48
          Video   Návštevník
          Postupne, ako *.rpm.
          Najprv som skúsil priamo, ale "kôli.....", pohľadal postup, našiel "lib - y" a nainštaloval.
          problém je libpostproc0, ostatné OK,
          • Re: mplayer 11.02.2007 | 21:11
            Video   Návštevník
            Ešte jedno - mám aj *.tar,ale správa sa to rovnako po kompilácii
            • Re: mplayer 13.02.2007 | 11:26
              Avatar Plado ubuntu  Používateľ
              lebo ja som to tiez dlho nemohol spojazdnit. *.tar akosi mi nepomahalo.... Musel som tie kniznice nainstalovat z repozitarov.... ale ja som tiez este v stadiu výucby ;-)
    • Re: mplayer 13.02.2007 | 12:06
      Laco   Návštevník
      Uhm.....vyser sa na Mplayer, je to pic...vina a jeho jedine zmysluplne vyuzitie je spolu s mplayer-pluginom vo Firefoxe...

      Sidce neviem aky mas desktop, ale ci uz Suse alebo Ubuntu, tak ja v GNOME odporucam Totem Xine na ktory nic nema. Prehra uplne vsetko vratane DVD, kodovanie si tam pekne nastavis a nemas problema...Len pokial mas Ubuntu treba este doinstalovat libxine-extracodecs, ci tak nejak sa to vola, kvoli divx avickam...V Ubuntu je vyhoda ze si mozes naistalovat mplayer-nogui + mplayer-mozilla do Firefoxu a ako defaultny desktopovy video prehravac pouzivat Totem Xine ktory je momentalne bezkonkurencny.

      Kazdopadne zabudni na mplayer!
      • Re: mplayer 13.02.2007 | 12:36
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        hm, ja s mplayerom nemam ziadny problem, tam kde ine prehravace zlyhavaju, vitazi mplayer.
        • Re: mplayer 13.02.2007 | 18:33
          Video   Návštevník
          Hore som uz uviedol, ze mam Mandrivu 2007, KDE 3.5, Totem mi bezi, ale trha.
          Paradox je, ze KMplayer mi pise "xine not running", alebo ked prestavim "mplayer not running". Pentium D 915, 2*512 MB dual channel, raid 2*160 GB Stripe,
          Ked uz rozbalim a pokusim sa nieco vykonat s mplayerom podla navodu -make- prístup zamietnuty /ako root. Toto mi nie je celkom jasne.
          Ako na to?
          Dik