ReactOS

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.03.2008 | 20:41
reactor   Návštevník
Čafte linuxaci,

viete, že existuje projekt ReactOS, ktorého cieľom je binárna kompabilita s Window XP a Vista a tiež je to opensource GPL?(www.reactos.org) Bude zaujímavé sledovať reakciu a vývoj linuxu ak sa to naozaj podarí.

Škoda, že zatiaľ sa nenašiel nikto, kto by sa ujal slovenského prekladu. Nenájde sa tu niekto, kto by sa na to dal?

Držím palce a jeden za všetkých, všetci proti MS :)
    • Re: ReactOS 08.03.2008 | 20:48
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      to znie zaujimavo a lakavo :)
      • Re: ReactOS 08.03.2008 | 20:50
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        to je pre teba akoze novinka?:D
    • Re: ReactOS 08.03.2008 | 20:50
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      To je dosť staré a extrémne nestabilné.
      • Re: ReactOS 08.03.2008 | 22:18
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        extremne nestabilne by som to nenazyval pouzivam ho cca.8 mesiacov a ako verzia 3.4 sa chova pomerne slusne a vela veci funguje stabilne bez padania ale je to fakt na urovni vyvojovej verzie.. ale ber to tak ze za poslednych par mesiacv sa urobilo vela pokrokov.. Nie je to ani na urovni alfa verzie ale ako napad sa da iba podporit.. szalay z madarska ma podobnu vyvojovu verziu OS a myslim ze este v nestabilnejsom stave..
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: ReactOS 08.03.2008 | 22:39
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No ja som inštaloval asi pred 3 dňami vo virtualboxe. Za 2 minúty som ho dostal do stavu, že už pri bootovani vyhadzuje modrú obrazovku. Nenašiel som zatiaľ spôsob ako tam skopírovať adresár (dá sa to vôbec). Spúšťanie exe-čiek akosi u mňa nefungovalo, vyhadzuje, že exe nie je spustiteľný formát. Ďalej tam boli veľké problémy s prekresľovaním, filemanager je dosť nepoužiteľný, rýchlosť .. no budiž boot je rýchly, inštalácia tiež ale čo sa týka samotného behu mi to pripomína windows 95 v škole .. proste bieda.
    • Re: ReactOS 08.03.2008 | 20:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      projekt funguje dakych 10 rokov... dufam, ze o dalsich 10 rokov bude aj uplne pouzitelny...
      • Re: inde GPL sys 08.03.2008 | 22:57
        skywaker   Návštevník
        este tu je operacny system SYLLABLE.... ktory sice nie je kompatibilny s windows a ani s linuxom ale stoji za vyskusanie.. tiez je pod GPLv2


        www.syllable.org

      • Re: ReactOS 11.03.2008 | 17:41
        hupapo   Návštevník
        No ja dúfam, že to bude skôr :)) Včera som skúšal live cd. Síce pekne nabehol, ale nedetekoval ani klávesnicu ani myš a myslou som ho ovládať nevedel, tak smola.