Windows v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.03.2008 | 21:59
Avatar wbear6   Používateľ
Cavte
Mam taky dotaz. Neslo by urobit VMware session, alebo teda VirtualBox sedenie kde by sa namiesto gnome, alebo KDE pustil len cisty Virtualbox a nabootoval windows XP?
    • Re: Windows v linuxe 09.03.2008 | 23:00
      jaroslav   Návštevník
      Do VMWare alebo Virtualboxu si mozes nainstalovat akykolvek OS...
      • Re: Windows v linuxe 09.03.2008 | 23:09
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ked som spravne pochopil, on to myslel tak ze by chcel spravit noveho uzivatela, napr. windows a keby sa nanho prihlasil tak by mu nahehol windows vo virtualboxe a nic ine. Spravne?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Windows v linuxe 09.03.2008 | 23:19
      --   Návštevník
      zhruba takto: v jednom zo (spustitelnych) suborov ~/.xsession , resp. ~/.xinit (neviem v ktorom) zadaj nieco ako exec spustenievirtualboxu.sh
    • Re: Windows v linuxe 10.03.2008 | 17:43
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      velmi zaujmava myslienka
      este by to chcelo zdokonalit, ze by nabehol len nejaky light desktop, len zakladne veci z nejakeho fluxboxu/openboxu alebo niecoho este jednoduchsieho (pri prihlaseni sa na daneho usera)....
      tesim sa na navod ak sa ti to podari zmajstrovat...
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Windows v linuxe 10.03.2008 | 19:33
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Ja som to spravil takto:

        - pridal som usera "win"
        - vytvoril som subor /home/win/.xsession s tymto obsahom:

        /usr/bin/qemu -cdrom /home/win/cdimage.iso -hda /home/win/hda -boot d -m 64 -net user --full-screen

        po prihlaseni sa spusti v qemu na celu obrazovku live cd, funguje to. virtualbox nemam, neskusal som ale urcite bude tam nejake podobne nastavenia na spustenie emulacie priamo z prikazoveho riadku
        • Re: Windows v linuxe 10.03.2008 | 19:45
          Meno   Návštevník
          az na to ze qemu je pomala sracka
          • Re: Windows v linuxe 10.03.2008 | 21:09
            WlaSaTy   Návštevník
            poznas kqemu, kernel module akcelerator for qemu?
            • Re: Windows v linuxe 10.03.2008 | 21:45
              Meno   Návštevník
              ano poznam, stale plati povodne tvrdenie :-D
              • Re: Windows v linuxe 10.03.2008 | 21:59
                WlaSaTy   Návštevník
                Mas nejaky benchmark ktorym by si porovnaval rozne virtualizatory aby si potvrdil tvoje slova alebo sa jedna len o vystrel do vetra na zviditelnenie? Akykolvek virtualizator bude vzdy pomalsi ako fyzicky hardware uz len z jeho podstaty. Musi sa delit o CPU s nosnym OS a musi emulovat pristup na virtualny hardware aj keby sa jednalo o supervizor vo firmware superdomu alebo Playstation 3.

                PS.: Niektory ludia si myslia ze ked si daju primarne linux a tie windows aj s hrami schovaju do linuxu pod virtualizator ze sa na nich nepride, neviem ci tam nepatris aj ty. Tvoje vyjadrovanie ma v tom umocnuje.
                • Re: Windows v linuxe 11.03.2008 | 10:04
                  Meno   Návštevník
                  'nastastie' je qemu tak pomale, ze ani benchmark nepotrebujes... staci si spustit rovanky system pomocou qemu a virtualboxu a myslim ze po par minutach Ti to dojde ;)
                  • Re: Windows v linuxe 11.03.2008 | 12:36
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ako pises, tak ho 'nastastie' nemas, to som potreboval vediet. uz mi to doslo.
                    • Re: Windows v linuxe 11.03.2008 | 18:20
                      Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
                      nech sa paci:
                      http://www.linux-gamers.net/smartsection.item.56/virtualbox-vs-qemu.html
                      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=594881
                      • Re: Windows v linuxe 11.03.2008 | 21:52
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Dik,
                        v prvom linku vedie qemu v 10tich z 14tich testov, virtual box len v zvysnych 4och, vmware na benchmark prehralo.
                        V druhom linku sa preberalo len super pi teda test pouzivany najme na urcenie stability systemu po pretaktovani (cpu, radic pamete a samotna ram) takze vzhladom na jeho nulovu komplexnost moc nehovori o vykone. Navyse rozdiely boli minimalne a autor decentne zamlcal ktoru verziu qemu pouzil, takze tento druhy mozeme spriemerovat a vychadza nam s vykonom v suboji na rovnako pre qemu/vbox.

                        Takze sa moje slova potvrdili.

                        Inak vo svete virtualizacie sa preferuje flexibilita (skalovatelnost) a stabilita pred vykonom. To su vsak nezname pojmy pre ludi ktory pouzivaju pocitac namiesto hernej konzoly ktora je IMHO lacnejsia a vykonnejsia. nech si kto chce co chce hovori aj s tym pretaktovanym brabantom.
                        • Re: Windows v linuxe 12.03.2008 | 13:30
                          reactor   Návštevník
                          poprosil by som späť k téme. celkom ma to zaujalo. predpokladam, ze nejde ani tak o schovávanie win ako skôr o skĺbenie bezpečnosť linuxu a rozšírenosť win.
                          • Re: Windows v linuxe 12.03.2008 | 13:52
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Tie dve veci moc nesklbis preto ze sa jedna o dva rozne operacne systemy i ked beziace naraz. Je pravda ze v tomto pripade vykonava linux ulohu hypervizora ale to neznamena ze interna chyba v NT nezlikviduje dane NT rovnako ako to neznamena ze interna chyba virtualizatora nezlikviduje hostovany OS a tak isto to neznamena ze interna chyba hostitelskeho OS nezlikviduje virtualizator a nasledne aj hostovany OS. V tomto pripade sa len meni pravdepodobnost zlyhania a v pripade rozumneho navrhu to znizi celkovy downtime pre obnovu v pripade havarie.

                            Ale spet k teme, podobne riesenia sa pouzivaju ked niekto potrebuje nehat dozit uctovny system v DOSe a neoplati sa mu zaskolit obsluhu na tento specificky pripad. Nakopnut emulator alebo virtualizator na najblizsej volnej konzole nie je problem.

                            Mimochodom ako je t s VBoxom, netusim a priznam sa ze ma to ani nezaujima (na moj vkus je to moc komplexny software) ale qemu sa da linkovat aj k libSDL ktora k svojemu behu nepotrebuje XWindows a tak sa da zavesit bez zbytocneho balastu do /etc/inittab. Teda dufam, s qemu som to nerobil ale hral som sa podobne s MOL kde to fungovalo v pohode. Toto riesenie (SDL bez XWin) ma navyse plus ze hostujuci pocitac potrebuje menej RAM na dedikovanu sluzbu.

                            Inak obcas som tu videl aj ine riesenia ako KVM s qemu, staci pohladat.
        • Re: Windows v linuxe 12.03.2008 | 17:16
          Avatar Fero Volár mac OS, Ubuntu  Používateľ
          mozno by som to riesil cez XEN http://mediakey.dk/~cc/howto-install-windows-xp-vista-on-xen/ a nejaky spustaci skript