PcLinuxOs with Gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.03.2008 | 17:47
Avatar strudliak   Používateľ
Ahoj...som zelenac ohladom linuxu a pomocou rad na nete a skusanim distribucii som sa dostal az ku PcLinuxOs - Gnome edition.nerozumiem moc linuxovej odbornej terminologii, s linuxom sa zaoberam tak tyzden...xem sa len spytat par veci:
1.da sa aj v tejto distribucii nastavit ta poskakujuca ikonka vedla kurzoru pri otvarani suboru?ak,tak kde...
2.kedze je to PcLinux Os - Gnome edition,aka je vlastne ta struktura tejto verzie?? - myslim napr.: Linux-Gnome-PclOs gnome edition,...viem,asi blbost,ale hovorim ze som trupik este...
3.ako najlepsie nainstalovat tlaciaren??myslim ze cez co,ako,atd...
dakujem vopred za kazdu uzitoc.radu...diiikk
    • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:01
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      3. tlaciaren zapoj do USB a zapni
      chod do PClinuxos COntrol centra->Hardware->Setup printer....
      najde si tlaciaren, nainstaluje si baliky ( z netu) a nakonfiguruje ju

      2. tejto otazke nerozumiem, je to proste distro, ktore ma ako desktop manager GNOME
      1. poskakujuca ikonka sa vola BOUNCING CURSOR, nie som si isty kde sa to nastavuje v Gnome a ci vobec, pouzivam KDE, tam je to v KDE control centre-> Apearance and themes->Launch feedback
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:09
        Avatar strudliak   Používateľ
        oki...diiik...ono to tusim v gnome ani nejde...cele som to prekutral a nenasiel som... v tej 2-ke som myslel tu stromovu strukturu od jadra az po to prostredie alebo ako to je...ja viem akurat ze mam linux a este nazov tej verzie...ale keby som xel stiahnut nejaky package alebo plication z netu,tak tam je mrte moznosti pre aky typ linuxu...len preto vlastne...jo!!!a napadla ma momentalne otazka kt. ma najviac trapi!!! ako odinstalovavat programy a appl.??nainstaloval som napr.cez synaptic hru a ta mi nejde...neviem preco,ale to nieje podstatne...ako ju dam prec??aby nezaberala zbytoc.miesto...skus poradit please...dakujem...!!
        • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:19
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          no pozri, kym sa s tym trochu skamaratis a nechces si nic dojepokazit, tak ti odporucam vsetko riesit cez Synaptic..... ktory program si nenasiel v Synapticu, ak sa smiem spytat? ked to chces uplne odstranit, tak si vyber moznost v synapticu COMPLETELY REMOVE
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:27
            Avatar strudliak   Používateľ
            juuuj...cize v synapticu to presne tak odinstalujem ako som to aj nainstaloval??asi som bol slepy ked som to nevidel...no,treba zvyknut...ja som to hladal klasicky v nejakom subore nainstalovane ako vo windowse...d;o( inak Linux je paradny!!!!!!!!
            • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:41
              ---   Návštevník
              jasne ze to ide, mas na vyber ked na balik kliknes pravym tl. mysi .
              Vsetko co si instaloval (hlavne zavisle baliky) najdes v menu FILE-->History , tam vidis co vsetko sa stahovalo a instalovalo.
      • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:10
        Avatar strudliak   Používateľ
        jo, a nemam tu nic co by sa volalo "control centrum"...e??
        • Re: PcLinuxOs with Gnome 10.03.2008 | 18:16
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          do riadku=konzoly napis
          /usr/sbin/drakconf

          otvorti ti PClinuxOS control centrum
          to druhe Control centre, je specificke pre KDE (nie Gnome)
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom