Write EXT3 file system from Windows ...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.06.2005 | 17:19
Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
Potreboval by som nejaky nastroj pod Windowsami, ktorym by som vedel zapisovat do particie ext3.... Pouzitie: Vytvorim si particiu ext3 na disku a prekopem vsetko zo zalohy, ktoru mam na dvd, teda zalohovane veci a cely system linux.... Dasa to nejako ?
    • Re: Write EXT3 file system from Windows ... 08.06.2005 | 14:45
      Avatar JANY LINUX REDHAT 9  Používateľ
      Napadlo ma, ze partition magic 8 robi take nieco, ze prekopyruvava particie 1:1 z nejakeho disku na druhy disk napr., a nevedelo by nieco to kopyrovat z DVD disku na HDD ?? Akoze na DVD disku by bola nejako sopyrovana cela paticia ... (jasne cca 4GB len )
    • Re: Write EXT3 file system from Windows ... 08.06.2005 | 16:23
      peter golis   Návštevník
      ak to musi byt pod windows, tak je to otazka na microsoft. ale preco pod windows? a naco zapisovat na ext3 pod windows? zeby koli vytvaraniu offline zalohy?
      • Re: Re: Write EXT3 file system from Windows ... 08.06.2005 | 16:48
        JANY   Návštevník
        Ano nieco take...
        • Re: Re: Re: Write EXT3 file system from Windows .. 08.06.2005 | 16:50
          Jany   Návštevník
          Predstavu mam asi taku, ze ked mi lahne linux, tak jednoducho ho vyberiem z toho stroja a pripojim k winxp a nahodim tam linux skopyrovanim nazad ....
          • Re: Re: Re: Re: Write EXT3 file system from Window 08.06.2005 | 18:59
            peter golis   Návštevník
            aha, to sa mi posledne stalo ked som znicil glibc (2 roky dozadu). k tomu je vhodne mat rozdeleny linuxovy disk s tym ze uzivatelske data (/home) budu osve a ak tam mas nejake sluzby (web, databazu, ftp, postu) tak aj tie. ale co s tym ma spolocne windows? nebolo by jednoduchsie nastartovat zo zachrannej minidistribucie (napriklade z elegantneho minicd) a preklopit system z image alebo zaloznej particie?
          • Re: Re: Re: Re: Write EXT3 file system from Window 22.06.2005 | 19:01
            x   Návštevník
            to nie je moc idealne riesenie, hlavne byt zavisli na xp. Radsej si rozdel disk na /home, kde si das tvoje dolezite data. A taka rada, v linuxe sa da skoro vsetko vyriesit ked nieco pokazis. Keby existovala takato moznost, bolo by to z hladiska bezpecnosti pre linux zle.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Write EXT3 file system from Wi 22.06.2005 | 19:59
              peter golis   Návštevník
              ta moznost existuje. google poradi. ale diera v bezpecnosti to v ziadnom pripade nie je. ak chce mat clovek bezpecne ulozene data, nech si nahodi transparentnu vrstvu co bude v realnom case kryptovat data (losetup, dmcrypt alebo pre windows pgpdisk). ps.: uz vidim ako sa zacnu hromadit inzeraty vyhekujem linux, mne staci iba pridat parameter jadru init=/bin/sh a mam plnu kontrolu nad systemom.
    • Re: Write EXT3 file system from Windows ... 24.06.2005 | 17:19
      koli@koli.sk   Návštevník
      Mne sa vidi najjednoduchsie nakopnut na zaciatku nejaku Live distribuciu napr aj LNX-BBC a pouzit prikaz dd