Ako spravit z FreeBSD desktop

Sekcia: Ostatné 16.03.2008 | 16:03
Avatar SonnY   Používateľ
Co treba spravit, aby sa z FreeBSD stal plnohnodnotny desktopovy OS?
Samozrejme ze instalacia grafickeho prostredia a pouzivanych programov pod toto nespada. Ide mi o veci "pod kapotou".
    • Re: Ako spravit z FreeBSD desktop 16.03.2008 | 17:07
      lieko   Návštevník
      treba napisat drivery pre HW ktory je na desktopovych PC (wifi, bluetooth, kamera, citacka kariet ... )
    • Re: Ako spravit z FreeBSD desktop 17.03.2008 | 00:22
      tristan   Návštevník
      mozno by bolo dobre konkretizovat, co by ten desktop mal robit ;)
    • Re: Ako spravit z FreeBSD desktop 17.03.2008 | 10:28
      ioi   Návštevník
      FreeBSD je celkom slusny aj na desktope.Mne sa vsak javi na mojom starom PCdle pomalsi ako ktorakolvek GNU/Linux-ova distro.Hlavne pomaly je pri pouziti VESA v konzole kedy uz vobec nestiha.Velakrat pouzivam prikaz NICE aby vobec stroj stihal pri kompilovani.Toto v Linuxe nerobim a aj obycajny VESA framebuffer spolu s kompilovanim a pustenou hudbou stiha na jednicku.Pritom je jadro a cely FreeBSD kompilovany na mieru.Hold stary stroj :)
      • Re: Ako spravit z FreeBSD desktop 17.03.2008 | 11:51
        skywaker   Návštevník
        skus si nainstalovat PCBSD. je to plnohodnotne FreeBSD verzie 6.3 a ma aj drivere pre nvidiu a tiez je optimalizovane na desktop.
        • Re: Ako spravit z FreeBSD desktop 17.03.2008 | 12:08
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          ja len tak mimo, ze co by ste doporucili na notebook? Ake *BSD? Mal som tam PC-BSD a mal som problemy s nainstalovanim nvidie ovl. webkamery, wifi atd
          • Re: Ako spravit z FreeBSD desktop 17.03.2008 | 13:13
            Avatar srigi   Používateľ
            Osobne by som na book BSD nedaval. Linuxove jadro je v oblasti optimalizacie spotreby omnoho dalej.