PcLinuxOs-Gnome edition

Sekcia: Hardware a Drivery 17.03.2008 | 22:22
strudliak   Návštevník
ahoj...som linuxova "lama" ako vy vravite a chcel by som sa spytat na problem,kt.sa mi deje v distre - PcLinuxOs Gnome edition...skusal som mnoho distribucii,naposledy to bolo OpenSuse 10.3 a vtedy sa to stalo..nainstaloval som ho z Live cd-cka,ale nejake chyby mi vypisovalo...odinstaloval som ho...xel som tam dat tento svoj PcLinuxOs Gnome edition (je fakt dobry)ale ked som ho nainstaloval nesiel mi nacitat Grub na zaciatku..trapil som sa ale neprisiel som na nic..nastval som sa a zobral som Win.XP cd-cko,vymazal som total cely hdd a nainstaloval som aj xp asi na 5GB miesta a potom normalne PcLinuxOs Gnome.Secko fajn,ale ked xem vypnut comp,tak sa nevypne,ale akoby hybernoval..proste nejde vypnut z linuxu,ani z windowsu...co mam robit??skuste niekto poradit...prosiiim...dik...Caff
    • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 17.03.2008 | 22:42
      ---   Návštevník
      Ak to robi akykolvek oper. system tak to bude zrejme zalezitost biosu. Menil si v biose nieco?
      Neprepol si ACPI na suspend to RAM?
      • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 17.03.2008 | 23:20
        strudliak   Návštevník
        nic som v biose nemenil...absolutne nic...jedine je ze mam first boot CD-romku...inak nic...kde sa tam da nieco take nastavit??
      • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 17.03.2008 | 23:22
        strudliak   Návštevník
        jo a co to znamena to ACPI...???ja som trupik co sa tyka odbor.terminologie...
        • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 18.03.2008 | 00:17
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          akykolvek lama si, skus najprv www.google.sk a az potom sa pytaj,
          bez urazky, ale nejaka ta wikipedia ti vysvetli niktore tie veci rychlejsie
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 18.03.2008 | 00:42
            strudliak   Návštevník
            no oki teda...ja len ze ked mi tu napise niekto nejake skratky , da ich tam 10 tak budem hladat jak zeravy fsade po nete a nozno sa ani nedovtipim...preto pisem hned ze nerozumiem moc odbornej terminologii...som xellen nejake vysvetlenie...clovek to sem napise za par sekund...ja to hladam a citam na nete jak blazon...v anglictine a...aj ked anglicky viem,no odborne veci este horsie ako po slovensky...neda sa len prosim v skratke nap.,co by som mal ako bezny clovek co nema s tymito vecami moc spolocne urobit??prosiiim...nevjem ako na to...na googli som nic take nenasiel...
            • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 18.03.2008 | 16:06
              Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
              Clovek to sem napise na par sekund. Tak isto ako by si to ty napisal do vyhladavaca slova ACPI wikipedia
              http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Configuration_and_Power_Interface
              Nemusis citat celu podrobnost na stranke. Len zaciatok, tam mas zakladne vysvetlenie. Mam pocit ze nase skolstvo neuci pracovat s literaturou. Wikipedia nie je vseliek, ale zase na rychle zorientovanie je to dobra pomocka.
              Mozes chciet radu, ale nemozes zase chciet aby ti niekto natlacal rozumy do hlavy. Citaj, nechci vsetko zo dna na den... ono to pojde. Zorientujes sa a postupne budes davat skratky ty ostatnym. Ani si neuvedomis ze je to skratka.
            • Re: PcLinuxOs-Gnome edition 18.03.2008 | 16:08
              Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
              vidis, napr. pouzil si spojenie v BIOSe... to je tiez skratka...