ukladanie consoly

Sekcia: Konfigurácia 03.07.2005 | 16:40
Jan   Návštevník
mam jeden problem ken nakonfigurujem linux cez konzolu ide mi router ked ho restartnem neulozia sa mi prikazy ako sa to da ulozit mam fedoru 3
    • Re: ukladanie consoly 09.06.2005 | 00:11
      andrew   Návštevník
      no ak robis konfiguraciu siete(myslim ze to mas na mysli) cez prikazy, tie maju platnost len po restart pc. ak xces aby to bolo nastale, musis editovat subory konfiguracne. v mdk je to /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0
      • Re: Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 13:28
        rado   Návštevník
        Zdravim, aj ja mam podobny problem. Uz som do tohoto fora (aj do inych) pisal. Ale este som nedostal odpoved, ktora by vyriesila moj problem. Takisto sa pokusam nastavit sietovku (v knoppixe). Ked vsetko nastavim cez prikaz netcardconfig, tak to, ako ste pisal funguje len do restartu. Ked parametre prepisem v spominanom subore /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 a ulozim, nasledne restartujem, tak internet zase nebezi a musim to vsetko odznova nastavit cez prikaz netcardcofig. V tom subore ifcfg-eth0 je vsetko zapisane spravne aj po restarte, vsetko jak ma byt. Ked po restarte spustim prikaz netcardconfig, tak su tam takisto vsetky parametre nastavene tak ako maju byt okrem parametra Nmeserver(s) (co je myslim DNS). Tam je hodnota 192.168.1.1 namiseto spravneho 192.168.116.116. Ak viete ako na to, bol by som vam vdacny, keby ste mi napisal ako. vopred dakujem.
      • Re: Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 14:09
        rado   Návštevník
        este chcem dodat, ze ked prepisem subor resolv.conf, kde je ulozena DNS (myslim), na spranvu hodnotu (t. j. 192.168.116.116) a restartujem PC, a znovu otvorim subor resolv.conf, tak je tam opät nespravna hodnota t. j. 192.168.1.1 namiesto 192.168.116.116. co s tym. dakujem
        • Re: Re: Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 16:28
          peter golis   Návštevník
          no, a neposkytuje nahodou DHCP server rovno aj informaciu o DNS servri zeby sa to po obdrzani IP aj prepisalo?
          • Re: Re: Re: Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 16:46
            rado   Návštevník
            Prosim trochu laickejsie (nevyznam sa v tom velmi).
            • Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 17:33
              peter golis   Návštevník
              tak v prvom rade, pises ze mas distribuciu zalozenu na debiane a /etc/sysconfig/* (network/eth0) je ak sa nemylim zalezitostou distribucii zalozenych na redhate (redhat/fedora/mandrake). cloveku ktory ma fedoru a polozil tuto otazku by malo stacit prepisat uvedeny subor, ale ako je to v debiane - netusim. nemam ho, a matne si spominam ze je to tam mierne inac. a v druhom rade, ak beries konfiguraciu pre sietovu kartu cez sluzbu DHCP, tak stroj ktory poskytuje DHCP zvykne poskytovat aj DNS a zrejme ukazuje sa m na seba (*.*.*.1) a nie tam kde chces ty. otazne je ze kde je chyba.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 19:16
                rado   Návštevník
                Takze takto: mam knoppix, ktory, ako vies, je postaveny na Debiane a subor ifcfg-eth0 je naozaj ulozeny v /etc/sysconfig/network-scripts/ a po jeho prepisani a restartovani ostane tak ako ma byt so spravnymi hodnotami ale subor resolv.conf (kde by mala byt ulozena DNS) nejak blbne, lebo sa tam ta DNS neulozi po restarte. Pokial viem, tak v sieti v ktorej som pripojeny sa DHCP nepouziva, cize ani pri konfiguracii to nepouzivam a nastavujem vsetko rucne. Pri nabiehani linuxu mi vypisuje toto (opisal som len to co by malo mat aspon nieco spolocne so sietou): _________________________________________________ Network device eth0 detected, DHCP broadcasting for IP. (Backgrounding) ... (Re)starting network services. ... Cleaning: /etc/network/ifstate. Setting up IP spoofing protection: rp_filter. Configuring network interfaces...done __________________________________________________ a prave to s tym DHCP sa mi nezda, kedze my nepouzivame na sieti DHCP.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie consoly 30.06.2005 | 15:23
                  peter golis   Návštevník
                  siet bez dhcp? hm, aj take veci sa deju. no ale, co je v subore ifcfg-eth0? ide o to ze nieco pri starte sietoveho rozhrania prepise nastavenie DNS na *.1 . normalne to ma na svedomi DHCP, ale ked nie je DHCP, tak sa siet konfiguruje lokalne.
    • Re: ukladanie consoly 29.06.2005 | 22:06
      jariq   Návštevník
      Myslim, ze ked to nie si schopny zaviest tie zmeny do konfigov odkial si to citaju zavadzacie skripty, tak to proste vsetko narvi do suboru /etc/rc.d/rc.local (neviem ci je presne tak umiestneny na fedore) a ten sa po vykonava po starte.. A fedora na router :) to sa mi zda dost sialeny vymysel.. predpokladam ze tam mas aj X-window a pocuvas tam mp3 :) ok dost bolo rypania.. slackware rulz
      • Re: Re: ukladanie consoly 30.06.2005 | 12:24
        rado   Návštevník
        Taka mensia podotazka: to otpisujes mne, alebo tomu prvemu? Ja mam knoppix a nic s routrom som neposminal. Ziaden taky subor mi tu nenaslo, priecinkov, ktore sa zacinaju rc tu mam mrtne (od rc.boot, cez rcS.d, rc0.d ... rc6.d) a v ziadnom taky subor. Ani ked dam hladat subory mi ho nenajde Ak vies jak sa to robi na knoppixe tak napis
      • Re: Re: ukladanie consoly 03.07.2005 | 14:45
        rado   Návštevník
        halooo, vie mi prosim niekto pomoct?
        • Re: Re: Re: ukladanie consoly 03.07.2005 | 16:40
          peter golis   Návštevník
          ale chceme a mozno aj vieme. a ty chces? co takto opisat problem a dopisat zopar odpovedi?