ako nainstalovat linux z Live CD na HD?

Sekcia: Ostatné 10.06.2005 | 00:46
qwerty   Návštevník
Vojin Kotas ma dotaz... (sorry, ak tu uz takyto amatersky dotaz bol, ale po zbeznom prebehnuti diskusneho fora som nic nenasiel) potrebujem nainstalovat linux z Live CD na pevny disk, lebo po omrknuti CD cez boot-ovanie z CD sa mi to celkom pozdava mohol by mi niekto zo skusenych linuxakov poradit ako na to? BTW je to modifikacia Knoppixu... vdaka za kazdu dobru radu...
    • Re: ako nainstalovat linux z Live CD na HD? 09.06.2005 | 11:22
      pista   Návštevník
      pozri si cheatcodes resp. FAQ na CD
    • Re: ako nainstalovat linux z Live CD na HD? 09.06.2005 | 11:32
      titanik   Návštevník
      ktoru distribuciu LiveCD mas?
      • Re: Re: ako nainstalovat linux z Live CD na HD? 09.06.2005 | 11:44
        titanik   Návštevník
        na danix je na to cely navod pre zaciatocnikov www.volny.cz/kili/instalace_danixu_na_hdd.pdf
      • Re: Re: ako nainstalovat linux z Live CD na HD? 09.06.2005 | 21:45
        qwerty   Návštevník
        vdaka za odpoved a ochotu... ako som uz napisal, distibucia je modifikacia Knoppixu, ale co je horsie, na uvod tam nie je ziadny vyber ako "instalacia na HD" alebo podobne (to uz by som urobil a neotravoval linuxakov) nie je nieco ako "univerzalny" postup na instalaciu distribucie z Live CD na HD? na tom CD nie je su ziadne FAQ ani nic podobne, preto ta zufala prosba skusenych linuxakov...
        • Re: Re: Re: ako nainstalovat linux z Live CD na HD 10.06.2005 | 00:46
          csantibo   Návštevník
          ak je to knoppix tak si spust konzolu napis tam "sudo bash" potom enter a napis "knoppix installer" alebo "knx hdinstall". Jeden z tych prikazov by mal fungovat, je vsak dobre mat pred instalaciou rozdeleny disk s neakou linuxovou particiou a so swap-om.Na to mozes pouzit "cfdisk" alebo graficky privetivejsi "qtparted" maj sa
          • Re: ako nainstalovat linux z Live CD na HD 02.03.2008 | 19:04
            Martin   Návštevník
            Ja mám presne ten istý problém lenže mám debian. Prosím Vás či by ste mi nemohli pomôcť?