pop-up window na broadcast messages

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.03.2008 | 10:11
SAmo   Návštevník
cau ludia ,

potreboval by som nejaky programcek co by reagoval na broadcast message . nieco ako ked server ho posle a kazdemu v sieti sa pekne na ploche zobrazi.

poznete nieco take ?

dikes moc

dist. - Debian

    • Re: pop-up window na broadcast messages 22.03.2008 | 13:53
      Peter S.   Návštevník
      Broadcast message? To myslis v sietovom zmysle (packet s adresou 255.255.255.255)??
      alebo proste odkaz (nejaky text) ktory by sa zobrazil uzivatelom v PC?
      To druhe by bolo relativne jednoduche urobit. Povezme na serveri (napr ftp) si vyclenis adresar, a na klientoch bude bezat skript ktory bude kazdu napr. Minutu kontrolovat ci sa v danom adresari nenachaza nejaky subor.
      Ak ano tak vyhodi okno s jeho obsahom. Da sa s tym pekne porat, moznosti je vela....
    • Re: pop-up window na broadcast messages 22.03.2008 | 14:22
      WlaSaTy   Návštevník
      chces obdobu winpopup fungujucu cez smb a jej spravy na celu domenu? mozno este existuje linpopup.

      alebo chces nieco sofistikovanejsie na baze client server?
      • Re: pop-up window na broadcast messages 22.03.2008 | 15:39
        SAmo   Návštevník
        modelova situacia : mam server ktory dokonci nejaku ulohu a potom broadcastom da vedeit vsetkym uzivatelom na sieti ze ta uloha je hotova ,tak ze na kazdom pocitaci sa zobrazi pekne okienko s textom.

        najlepsie by bolo kebzye spravim nieco ako

        > echo "moj high tech odkaz" | ja ta spapam a poslem broadcatom

        a na druhej strane by nieco pocuvalo a predhadzovalo pop-up okienku.

        to riesenie pomocou samby nevyzera az tak hrozne ale bol by som radsej kebzye to ide bez nej, lebo ju zatial nemusime pouzivat.

        thx
        • Re: pop-up window na broadcast messages 22.03.2008 | 17:04
          WlaSaTy   Návštevník
          pokial mas vypoctovy uzol, tak mas aj frontu na ulohy aby sa ti operatori nehadali a aby si odbural prestoje. tuto frontu vies predsa vylistovat hoci aj ako tabulku na html stranke a tym padom nepotrebujes aby celej budove blikala obrazovka. ak ano, tak skus povedat ci ti vyhovuje napriklad xmessage alebo chces nieco s ikonkou v taskbare alebo nieco viac do fialova.
          • Re: pop-up window na broadcast messages 22.03.2008 | 20:12
            SAmo   Návštevník
            no ten xmessage je fajn :) este cim posielat vsetym staniciam tu spravu ?
            • Re: pop-up window na broadcast messages 22.03.2008 | 20:54
              WlaSaTy   Návštevník
              napriklad cez shell alebo cez vzdialeny display. inak kde to chces nahodit? ja len ze by som sa rad vyhol miestu kde mi bude niekto iny blikat s terminalom. ked to niekto spravi tebe, pochopis preco som hovoril o tej tabulke a inych veciach.