pripojenie z XP na linux trva 2 minuty

Sekcia: Konfigurácia 16.06.2005 | 19:48
dvh   Návštevník
Ked sa z pocitaca cez lokalnu siet pripajam na linuxovy server (RH5.1 alebo RH7.2) cez SSH napr. pomocou putty alebo winscp tak pripojenie trva zhruba 2 minuty (kym mi vypise Login:). Potom uz ide vsetko normalne. Ping casi su pod 1ms, priepustnost je uz potom dobra, neviete v com je problem?
    • Re: pripojenie z XP na linux trva 2 minuty 09.06.2005 | 23:23
      Avatar madamjak Fedora  Používateľ
      Tusim ze existuje OpenSSH aj pre WinXP (mne ide pod Win2000). Umoznuje debugovat komunikaciu, co by snad mohlo vniest trochu svetla do problemu: ssh -v linux-hostname Putty vie tiez logovat ale nie je to take prehladne. Bolo testovane vybudovanie spojenia z ineho stroja v sieti (linux alebo win), ak ano s akym vysledkom. MA
    • Re: pripojenie z XP na linux trva 2 minuty 16.06.2005 | 19:48
      Avatar duranikmarek gentoo, mandrake, knoppix  Používateľ
      Mal som takito problem tiez. Pred neakym casom mi vsetko fungovalo ok. No nieco sa stalo a boli katastrofalne odozvi na lokalnej sieti pri sambe, postgrese jave, ssh, vnc proste vsade. Bolo mi povedane ze nastal problem s reveznymi adesami. Riesenie zapis medzi klientamy do hosts suborov aby vsetke pc vedeli mena a ip adresi pocitacov na sieti. Potom som rozchodil na lokalnej sieti dns-server (bind) kde som zapisal vsetke adresi lokalnych pc. Potom okamzite vsetko zacalo velmi rychlo fungovat (neveril som ze to pomoze). Stacil aj ten host ale bolo vela prace nastavovat vsetkych klientov