KMail - BackUp

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.03.2008 | 16:14
Opin Dock   Návštevník
Ahojte, akym sposobom zalohujete emaily pre KMail ?
Samozrejme okrem klasickeho "CP" v command line ...hladam daku utilitu, idelane GUI

Dikes

    • Re: KMail - BackUp 24.03.2008 | 00:28
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      kbackup, nastavis si co kedy ako a kam zalohovat
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: KMail - BackUp 24.03.2008 | 11:23
        Opin Dock   Návštevník
        hmmm, ale ten vie iba adresare :-( .. hladam nieco presne site pre KMail .. tak ako ma napr. Thunderbird ..
        hladam dalej :-(

        • Re: KMail - BackUp 24.03.2008 | 16:17
          ivan   Návštevník
          sice trosku komplikovane, ale zda sa, ze by to mohlo fungovat - ak zvladas anglictinu, pozri si tento link (ak si to este nevidel):

          http://lists.freebsd.org/pipermail/freebsd-questions/2003-October/021439.html
          • Re: KMail - BackUp 24.03.2008 | 16:20
            ivan   Návštevník
            a este otazka: mas nejaky specialny dovod, preco pouzivat Kmail? Nemam proti nemu nic, ale napr. Thunderftak sa mi zda byt vyspelejsi.
            • Re: KMail - BackUp 24.03.2008 | 19:40
              Opin Dock   Návštevník
              hmmm, to ti je zaujimava otazka .. Pod WinXP pouzivam TB a na linuxe KMail .. dovod fakt neviem. Snad len ten, ze KMail je lepsie integrovany do KDE (Kontakt a pod), je rychlejsi, asi aj krajsi a ma viac moznosti ako TB, i ked TB ma logicky asi lepsie spravenu spravu. Asi som si na KMail v linuxe zvykol..
              Netusim a neviem ti ani odpovedat :-( Zial som dako vnutorne presvedceny, ze linuxu patri KMail ( ked porovnavam TB a KMail), riesim vsak otazku zalohovania. Nemam problem spravit CP na 3 adresare,ale pevne verim, ze sa tym uz niekto zaoberal .. Preto sa vlastne aj pytam, ci sa s tym niekto nestretol ..
              Zjavne asi kazdy robi klasicku zalohu :-) CP, TAR a pod
            • Re: KMail - BackUp 24.03.2008 | 23:59
              Avatar nardew debian  Používateľ
              no flame, ale vie sa uz tb aspon skryt do trayu aby nezavadzal v taskabare? a druha vec, da sa v tb na jednotlive eventy(prijdenie mailu apod.) nastavovat spustanie vlastnych skriptov?

              dalej pre kmail hovori velmi dobra integracia skrz jednotne prostredie Kontact
              • Re: KMail - BackUp 25.03.2008 | 08:13
                Opin Dock   Návštevník
                TB taskbar pozna, ak si nainstalujes plugin .. no problemo ..
                S tou druhou castou suhlasim ... je to aj moj nazor .. asi je KMail lepsi ...

                Ale tema je o inom :-) tak ak dakto pozna userfriendly zalohovanie a ma dobru skusenost, skuste zaslat link .. myslim, ze je nas viac, co by sa im to hodilo ( hladam nieco ako MozillaBackUp ) , thx
    • Re: KMail - BackUp 25.03.2008 | 09:30
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      klient sem, klient tam, IMAP je nad problemom...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: KMail - BackUp 27.03.2008 | 12:49
        Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
        to som si myslel aj ja, nez policia zhabala servery hostingovej firme :-)
        • Re: KMail - BackUp 27.03.2008 | 13:21
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          bingooo :-D, na to by som fakt nemyslel :-D :-D

        • Re: KMail - BackUp 27.03.2008 | 16:06
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ako by povedal iljic, zalohovat zalohovat zalohovat
          Debian. apt-get into it…
          • Re: KMail - BackUp 27.03.2008 | 16:06
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            a tiez si vybrat seriozny hosting
            Debian. apt-get into it…
            • Re: KMail - BackUp 28.03.2008 | 11:15
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Mozno to vobec nie je hostingu, ten ma len na to max. negativny vplyv, treba zalohovat ;-)

    • Re: KMail - BackUp 23.04.2008 | 01:10
      ivan   Návštevník
      V Suse 10.3 mi to funguje nasledovne. V adresári s mejlami označím všetky mejly, potom súbor / uložit ako a uložím to ako súbor s príponou *.mbox. (ukladám si do separátnych súborov odoslané aj prijaté správy) Keď to chcem importovať v Kmail, Súbor Importovať správy/ spustí sa Importovací nástroj KMailCVT vyberiem položku
      Import lokálnych správ Evolution 2.x a štruktúry adresárov. Ďalej cesta k adresáru s *.mbox a už sa to kopíruje .......... .