Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.03.2008 | 21:14
Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
Tak zase otravujem :D
Viem ze tu niekto napise ze ked chcem rhat hry..mam ist pod Mrkvosoft,ale ja som sa rozhodol pre Linux (Ubuntu 7.10),tak prosim bez zbytocnych komentarov :/

K veci :Mam Wine 0.9.46 a chcel by som rozhodit L2,konkretne Kamael,ale pri spusteni (mno,skor by som povedal doklikaniu sa k niecomu konretnemu co by sa dalo povazoat za spustenie :D),mi to hodi restart PC alebo len ciernu obrazovku a ked chcem neskor nieco robit,aj ak som odsudeny na restart...
Viem ze asi vela ludi co hraju L2 pod Linuxom nieje...ale kazda pomoc dobra.

Vopred dakujem za odpovede... :)
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 29.03.2008 | 21:40
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      No a keď ti poviem, že L2 používa DirectX a nie OpenGL... Mal by si prejsť z Wine na Cedegu. Cedega je niečo v štýle Wine s podporou DirectX. Ale samozrejme nie je to zadarmo.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 30.03.2008 | 13:57
        Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
        mna osobne by to tiez zaujimalo kedze pod Windows som len z donutenia kvoli L2 :)
        ale som niekde cital ze sa pripravuje linux ktory ma podporovat .exe a malo by tam byt velmi vela veci spustitelnych
        • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 30.03.2008 | 14:06
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Sak exe uz podporuje, pomocou emulatora, ale ty nchapes, ze je rozdiel medzi grafikou OpenGL a DirectX. A tak na linuxe (zadarmo) mozes spustit len hry robene cez OpenGL, alebo potom normalne programy, ktore DirectX a neviem co este ine nepotrebuju
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 30.03.2008 | 19:21
            Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
            zrejme sa mylim, ale nepomohlo by nainstalovat directx cez wine? neskusal som
            You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
            • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 30.03.2008 | 23:14
              Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
              Hmm. to by bolo velmi jednoduche. kedze je DirectX priamo previazany z kernelom windowsu tak to asi instalovat nepojde (alebo pojde) a bezat nebude.
              Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
              • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 28.06.2008 | 12:59
                SanRaal   Návštevník
                directx sa da pod wine nainstalovat, bud normalne spustenim instalacie DirectX ;-) alebo pomocou winetrix, to druhe odporucam :-)
          • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 30.03.2008 | 19:56
            Avatar Peter Valachovic Ubuntu 7.10  Používateľ
            a ty zas nechapes ze l2 rozbehnes cez wine ale nepusti ta Game Guard,Ktory je na vetsine serverov potrebny neratam nejake ukradnute ruske zalagovane...
            • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 30.03.2008 | 20:45
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              S tym ze nechape suvisela ta jeho linuxova distribucia ktora otvori ktorykolvek windowsacky .exe program..
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 07:23
                Avatar partizan Arch  Používateľ
                lineage 2 je hra postavena na unreal 2 engine ktory bez akychkolvek problemov bezi pod wine a aj nativne pod linuxom, je dost mozne ze sa to nejako da pustit. Ja som o to mal par pokusov este za starsich chronik L2, vecsinou to krachlo errorom pri renderovani uvodneho menu, alebo par krat sa mi uz podarilo dostat aj do menu no dalej som sa uz nepohol... Do wine som nepotreboval instalovat DX ani nic podobne. A imho tvrdenie ze wine pusta len opengl hry je blbost, ved heroes 3 might & magic, Warcraft 3, a dalsie hry predsa vsetky vyzaduju DX, no "akosi" bezproblemovo bezia vo wine.
                Arch & Metal
                • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 05.04.2008 | 01:01
                  Avatar m4rtin.m   Používateľ
                  nooo s tym bezproblemovym bezanim pod wine by som moc isty nebol. pride update a polovica prestane fungovat...
            • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 19:51
              Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
              Na stranke Wne som nasiel system,ktory je patchnuty NoGG patchom,takze GG by nemal hlasit chybu,skor mi ide o to,ako to vlastne spustit...lebo ked osm to skusal,restrtol sa mi stale PC.
      • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 05.04.2008 | 11:37
        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
        a neni to tak, ze Wine preklada instrukcie pre DirectX do OpenGL?
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 15:30
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ahoj, chcem sa spytat ze aky druh hry je to (aka kategoria) a ci je to len Multiplayerovka ???
      Slackware
      • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 16:17
        Avatar partizan Arch  Používateľ
        MMORPG - online RPG
        Arch & Metal
        • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 19:54
          Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
          www.lineage2.com www.lineage.cz (CZ fan)
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 20:32
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      > mi to hodi restart PC alebo len ciernu obrazovku

      toto by sa nemalo stat. asi ide o chybu vo wine alebo spadli Xka?
      • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 31.03.2008 | 20:48
        Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
        Podla mna to bude nieco s grafikou... nemozem si zapnut ani stredne efekty a ani spustit 3D akceleraciu :viem ze mam GeForce 5200 128 mb :/ Ale dufal som ze aspon sa pohram s Linuxom troska :D
        • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 03.04.2008 | 12:02
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          Ahooj, diky za dobru hru, som si to stiahol a nainstaloval, samozrejme najskor pod Win a celkom sa mi to paci, taketo mam strasne rad.
          Stiahol som si L2 C4 a prave som to rozbehal aj na Linuxe a v pohode to ide, cely priecinok Lineage2 z Win som len prekopiroval do .wine/drive_c/Program Files odkial som to spustil a ide to ...
          Este raz diky ...
          Slackware
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 04.04.2008 | 03:18
      proof   Návštevník
      Pokial viem Wine nema problem s DirectX, najnovsie podporuje aj verziu 9.0
      rozbehal som tam napriklad hru STALKER, dalo sa hrat a dokonca nieco slo rychlejsie nez vo Windows.
      Odporucam stiahnut si poslednu verziu wine a doinstalovat doplnky cez wine-doors, winetricks, pripadne stare winetools
      ked sa s tym clovek pohra rozchodi toho velmi vela..
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 04.04.2008 | 08:00
      trebor   Návštevník
      Ja sa moc nenahrám, ale našiel som toto http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=2273. Skôr ma zarazil ten samovoľný reštart, to by sa nemalo stávať.
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 21.08.2008 | 13:29
      snookie   Návštevník
      Cau,

      zacal by som tym, ze rozbehat hru pod linom je tak lahke ako si poskriabat prdel :-D ... zvladne to aj opica ci dreveny mechanicky datel ...

      toz CS, warcraft, NWN , quake , ..atd. veci co sa dobre hraju v multaku mam vsetky rozbehane a aj ked by bolo efektnejsie napisat sem siahodlhy postup a vyzerat ako skilz0r ... naco ? :-)

      Staci nainstalovat wine ( ci uz rpm, klasicky make, ci iny uber balickovy system), kto ma chut nech si pusti aj winecfg a nastavi wine k obrazu svojmu, a nakoniec staci pustit nasu oblubenu hru - osobne odporucam s parametrom -opengl

      napr.
      snookie@masinka:~> wine war3.exe -opengl
      a vychutnat si hru pod linuxom :-).

      (ps: ked budem mat dnes cas skusim aj l2 a snad nezabudnem doplnit info ci to zbehlo ok)
    • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 21.08.2008 | 15:01
      <<<>>>   Návštevník
      A to ma kto z kadial ze pod wine nejde DirectX veci ? :) ako uz to bolo spomina dobre priklady su W3 atd ...
      • Re: Lineage 2 - Alebo zase ziadost o pomoc :D 21.08.2008 | 22:09
        bobo   Návštevník
        asi nevies citat ale war3 spustas s -opengl parametrom