corelDraw a mrp pre linux?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.06.2006 | 12:16
krixi   Návštevník
V recenzii sa pisa o coreli pre linux. chcel by som to vyskusat. ma volakdto aspon skusobnu verziu, alebo sa to stiahnut? A co je s programamy na uctovnictvo. Da sa pouzivat volaktory. Vo win som mal mrp. Existuje verzia pre linux?
    • Re: corelDraw a mrp pre linux? 10.06.2005 | 18:32
      losos   Návštevník
      s tym uctovnictvom ti zial nepomozem ale ak chces, tak sa da stiahnut corel photopaint 9 pre linux v plnej verzii aj ked na strankach corelu uz o nom nenajdes ani zmienku , da sa stiahnut min. na dvoch miestach , ja som si ho stiahol z : www.the-blue-orb.com/link/ security/Corel-PhotoPaint/ , najdes tam verziu rpm - pre klony redhatu a mozno aj suse a verziu deb , dufam ze si myslel toto
      • Re: Re: corelDraw a mrp pre linux? 12.06.2005 | 23:28
        krixi   Návštevník
        mozno ze aj to mi postaci, no ja by som potreboval CorelDraw pre linux. ale dakujem za info
      • Re: Re: corelDraw a mrp pre linux? 14.06.2005 | 13:16
        krixi   Návštevník
        vdaka za link, ale ja by som potreboval Corel Draw. To rpm to je dobre aj pre madnriva?
    • Re: corelDraw a mrp pre linux? 11.06.2005 | 19:11
      jaro_t   Návštevník
      MRP účtovníctvo pre linux neexistuje, ale DOS verzia sa dá bez problémov prevádzkovať pod DOSEMU. Skušal som aj WIN verziu spúšťať pod WINE ale ta mi fungovala iba pod WINE-20040505. Na novších verziách WINE ide všetko nainštalovať, ale pri spúšťaní mi hlási problém s BDE. Zatiaľ som neprišiel na to, prečo to nefunguje. Ak by mal niekto nejaké informácie, rád ich uvítam. Používam MDK.
      • Re: Re: corelDraw a mrp pre linux? 12.06.2005 | 11:12
        m0d0r   Návštevník
        BDE = Borland Database Engine ? asi ozno na funkcnost bude aj to treba do wine doinstalovat ;) teda typujem aspon dake dll-ka ;)
        • Re: Re: Re: corelDraw a mrp pre linux? 12.06.2005 | 15:11
          jaro_t   Návštevník
          To BDE sa pri inštalácii MRP nainštaluje tiež. Problém je v tom, že v novších verziách WINE ako je tá, ktorú som uviedol, sa program už nespustí a hodí hlášku s problémom s BDE - čosi ako že sú zle nainštalované a je potrebné ich preinštalovať. Ale v hore uvedenej verzii WINE sa ten istý program chová korektne, problém je ale s rozhodeným vzhľadom programu (zlé fonty, niektoré ovládacie prvky nefunkčné).
          • mrp pre linux? 23.06.2005 | 13:28
            Jiva   Návštevník
            No mne sa MRP Uctovnictvo dnes podarilo rozchodit pod Mandrake 10.2 (neviem aka je to verzia Wine). Fungovala aj tlac dokumentov bez problemov. Fonty som nakopiroval windowsacke do adresara .wine/windows/fonts. Program sa zda byt pouzitelny pre linux. Pri instalacii MRP Mzdy a personalistika sa prejavil problem s BDE. Skusim to este lepsie preskumat.
            • Re: mrp pre linux? 07.06.2006 | 12:16
              Viktor   Návštevník
              Na mandrake 10.1 s najnovsim WINE 0.9.14 to ide pekne.