Kompilacia *.cs suborov

Sekcia: Programovanie 04.04.2008 | 16:51
Avatar Pali   Používateľ
Neviete mi niekto poradit ako mam skompilovat program ktory ma koncovku *.cs?
Nie som si isty ale asi je to jazyk C#, co skompolocat cz g++ nejde. Viete mi niekto poradit ako to na linuxe skompilovat? Je k tomu pribaleny aj subor *.sln, co ma suvis s Microsoft Visual Studio
    • Re: Kompilacia *.cs suborov 04.04.2008 | 17:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      stiahni si mono. tam sa nachadza kompilator pre c# (mcs pre .net 1.1, gmcs pre .net 2.0)
      • Re: Kompilacia *.cs suborov 04.04.2008 | 17:29
        Avatar Pali   Používateľ
        no bohuzial neviem to skompilovat. Program sa sklada z dvoch dalsich kniznic, ktore treba tiez skompilovat. Ako mam osobitne skompilovat kniznice? (normalne to nejde vypisuje chybu: error CS5001: Program does not contain a static `Main' method suitable for an entry point)
        • Re: Kompilacia *.cs suborov 04.04.2008 | 20:40
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pre skompilovanie tych kniznic, skus poslat kompilatoru parameter:
          -target:library
          • Re: Kompilacia *.cs suborov 05.04.2008 | 11:30
            Avatar Pali   Používateľ
            no mne sa to uz podarilo takto:
            mcs -recurse:'*.cs'
            program sa skompiloval do suboru:
            AssemblyInfo.exe
            Neviem sice preco ma koncovku exe, ale ked som mu dal cez chmod +x, tak sa spustil, bez nejakej podpory wine, ale vypisal chybu:
            Fatal: Could not locate SFmpq.dll
            Co s tym?
            Je to program MPQE na rozbalenie mpq archivov (Blizzard archyvny format pre Warcraft, WoW, ...)
            Na windowse mi fungoval, bez problemov, a ako jediny dokazal rozbalit nove mpq subory od blizzardu na WoW. Programy pre linux ako mpq-tools, dokazu iba strasie typy, takze nic podobne mi nepomohlo.

            Ak som skusil tento program spustit pod wine, vipisal mi chybu:
            install the Windows version of Mono to run .NET executables

            A je to jediny opensource ktory som nasiel. Je na stranke sourceforge:
            http://sourceforge.net/projects/mangoscms/
            kedze oni maju iba skompilovanu verziu pre win, tak som si stiahol zrojaky z svn:
            http://mangoscms.svn.sourceforge.net/viewvc/mangoscms/trunk/tools/MPQE/
            Skompiloval som ho pomocou mcs -recurse:'*.cs'
            ale vypisuje tu chybu s dll kniznicou.
            Ta kniznica sa nachadza v skompilovanom zip subore pre win. Skusal som ju nakopirovat skoro vsade aj tak pise chybu (/lib; /usr/lib; /usr/lib/mono/*/; $PWD; ...)

            Viete mi niekto poradit, ako dokazem ho bez problemov rozbehat bud pod wine alebo priamo skompilovat na linuxe?
            • Re: Kompilacia *.cs suborov 05.04.2008 | 13:27
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              spusti to cez mono:
              mono nazov_programu.exe

              pripadne skus stiahnut verziu pre windows, mozno pobezi priamo pod mono, ked je to .net.
              • Re: Kompilacia *.cs suborov 05.04.2008 | 14:29
                Avatar Pali   Používateľ
                no skusil som aj tu skompilovanu aj tu win stale vypisuje rovnaku chybu:
                pali@Pali:~/mangos/mpqe$ mono MPQE.exe
                MPQ-Extractor v1.2 by WRS
                Fatal: Could not locate SFmpq.dll
                Co s tym?
                ja kniznicu SFmpq.dll mam v aktualne zlozke aj v /lib aj /usr/lib aj lib/mono/*/

                Da sa to nejak rozbehat?
                Ved aj ked mam zdrojaky, preco je to problem s tou dll kniznicou?
                • Re: Kompilacia *.cs suborov 11.06.2008 | 00:54
                  DefendeR   Návštevník
                  Odkial mam stiahnuť ten mpq extraktor ???
                  • Re: Kompilacia *.cs suborov 11.06.2008 | 09:56
                    Avatar Pali   Používateľ
                    uz som pisal vysie stranku:
                    http://mangoscms.svn.sourceforge.net/viewvc/mangoscms/trunk/tools/MPQE/
                    je to adresar z svn repozitara v ktorom sa nachadzaju subory na kompilaciu