otazka uzivatela a prist. prav

Sekcia: Konfigurácia 06.04.2008 | 20:41
Avatar lazzio F16  Používateľ
zdar chlopci .
podobne problemy sa tu riesili ale moj som tym neodstranil,

takze: , po nahodeni xampp serveru ( skusal som aj navod z linuxos aj navod z linuxexpres v podstate ide o ten isty problem) , ktory som nahodil kvoli vyskusaniu bibtexwebu co je prva cast mojej ulohy mam problem s tymto :

stiahol som si bibtexweb aplikaciu ( je to online system pridavania publikacii pre profakov ) spustil som http://localhost/btw/install.php skript ktory bol obsiahnuty v download subore na uvedenej stranke , po jeho spusteni a vyplneni formularov sa mi ma vytvorit subor config kde su uvedene udaje ktore som vyplnil(ten sa vytvori) + skusobna db lenze ona sa nevytvori/vytvori ani sam neviem , cize som skusil takto :

pri vyplnani formulara s userom lampp ale bez zadania hesla(na screene ukazuje ze je vyplnene ale som ho zrusil) tak mi ukaze toto toto ked kliknem na create database . lenze ked dam do formulara heslo ktore je v phpmyadmin nieje ale je pre cely xampp ked napisem iba http://localhost , tak pri kliknuti na create database hodi toto

,najprv som povolil prava na vsetky subory v tomto download subore vratane adresara (chmod 777 btw ,chmod 777 *.php....) , a nasledne som chcel zmenit uzivatela lampp na tieto subory , jasne ze neexistuje . , neviem co s tym , kedze v xampp je user lampp s heslom a v phpmyadmin je user lampp bez hesla , viem ze to je nejaka volovina ale neprisiel som nato ,, pls help lebo ma to fakt zdrzuje

este vysek z readme ako installovat bibtexweb:

INSTALLATION

1. Copy the btw directory and its content in your Web space. The name of the btw directory may be changed. The user associated to the Web server must have the write permission on the btw and files directories.

2. Given that your web pages are located at the www.mywebsite.net/~myaccount/ URI, run the www.mywebsite.net/~myaccount/btw/install.php script. Fill in all the required fields. A configuration file named confing.inc.php should be created in the btw directory and the MySQL database should be generated.

3. The install.php script also allows you to change your configuration info, destroy, and recreate the database.

vdaka all
$ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: otazka uzivatela a prist. prav 07.04.2008 | 15:46
      Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
      mysql> GRANT ALL ON dbname.* TO 'lampp'@'localhost' IDENTIFIED BY 'password';
      mysql> FLUSH PRIVILEGES;

      dbname - nazov databazy ktora sa bude pouzivat
      username a heslo su jasne

      tieto udaje treba potom zadat do konfiguraku pre pripojenie sa k databaze(pravdepodobne ten subor ktory vypisuje na konci v druhom screenshote). heslo do mysql != heslo pre prihlasenie do webu tj mysql heslo sa pouziva interne pri praci s databazou a uzivatelske pri prihlasovani sa do softu samotneho. to ze mas obidve usernames rovnake je trosku chaoticke, ale zvyknes si. pripadne mozes databazovy username dat napr lamppdb, v kazdom pripade to tak zapis do konfiguraku na pripajanie k sql
      • Re: otazka uzivatela a prist. prav 07.04.2008 | 16:44
        Avatar srigi   Používateľ
        Vzdy treba po doinstalovani LAMP riesenia upravit konfiguraciu MySQL servera. Tak ako pises, ja vytvaram usera php, nie s plnymi pravami (aby mi nemohol shutdownovat SQL server) a tohto potom pouzivam v sucinnosti s PHP aplikaciami. Napr. je uplna blbost do phpMyAdmina zadavat root-a (aj ked to poskytuje najvyssiu funkcnost).

      • Re: otazka uzivatela a prist. prav 07.04.2008 | 23:47
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        obsah subora db-connect.inc.php
        <?php // BTW DB Connexion
        mysql_connect($c->hostname, $c->login, $c->passwd);
        mysql_select_db($c->dbname);
        ?>

        , takto aby sme boli v obraze :) robim s tym 1x , takze neviem co s cim suvisi, asi najdolezitejsie bude to ako pridat usera do mysql alebo do phpmyadmin-a , takze ako a kde

        sry za demenciu ale nechapacka ,
        dikes
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
        • Re: otazka uzivatela a prist. prav 08.04.2008 | 12:37
          Avatar srigi   Používateľ
          Ten vypis je nedostatocny, parametre tam nie su. Lepsie by bolo keby si sem hodil vypis toho miesta, kde sa vytvara objekt $c (pravdepodobne nejaky config objekt, jeho konstruktor isto prijma DB parametre).

          BTW usera vytvoris celkom lahko, bud cez mysql kozoloveho klienta (pozri dokundamentaciu od Mysql), alebo v phpMyAdmin je to na tejto obrazovke tlacidlo PRIVILEGES. Pre uspesne vytvorenie je ale vhodne aby phpMyAdmin bezal pod root (mysql root, nie linux root) uctom.
          • Re: otazka uzivatela a prist. prav 08.04.2008 | 18:57
            Avatar lazzio F16  Používateľ
            ten subor kde niesu paramerte ako pises , si myslim ze tam nemaju byt ziadne, aspon si myslim, tu je subor
            config.inc.php ktory sa vytvori po vyplneni install.php ( tam kde vyplnujem meno, localhost,loginmysql atd..) <?php // BTW config file
            $username = "Fakulta BERG";
            $homepage = "http://www.tuke.sk";
            $hostname = "localhost";
            $login = "lampp";
            $passwd = "heslo";
            $dbname = "test";
            $cssname = "default.css";
            $rsslength = 10;
            $emailalert = "nejakymail";
            $timezone = "Europe/Paris";
            ?>

            ,a achh,, to som chcel , ze prihlasit sa ako root a pridat uzivatela, ta ja lama :) ,dikes, ide to aj ked su este nejake drobnosti ale ide .
            dikes ;)
            $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen