Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.04.2008 | 23:45
Avatar soso   Používateľ
Zdravím. Mám Kubuntu 8.04 Gutsy Gibbon a rozbehaný Compiz Fusion. Všetko by bolo pekné, kebyže mi neustále nepadalo grafické prostredie. Napríklad surfujem po nete na Mozille, a niekto mi napíše správu cez ICQ, jednoducho padne, spravia sa horiznontálne čiary cez celú obrazovku rôznych farieb a odhlási ma. Lenže nie pri každej správe mi padne graf prostredie, to je na tom čudné. Alebo ďalší prípad pri pozeraní filmov, taktiež niekto napíše správu a znova bááác.. Potom sa znova prihlásim a všetko funguje ďalej. Ak sa už niekto stretol s podobným problémikom, prosím, poraďte mi.
    • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 10.04.2008 | 18:22
      tomash   Návštevník
      Kubuntu 8.04 Gutsy Gibbon??? Si sa pomylil :)
      • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 12.04.2008 | 01:48
        soso   Návštevník
        hups, máš pravdu. Ospravedlňujem sa. V podstate je to jedno, ide mi o funkčnosť a najmä stabilitu tejto verzie. Podarilo sa mi všetko rozbehať na ňom, čo využívam aj vo Windowse, takže potreboval by som skôr pomoc a radu. Dík za pochopenie ;-)
    • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 12.04.2008 | 20:59
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      predpokladam ze si myslel 7.10 Gusty Gibbon

      pouzivas neslobodny ovladac nvidia? v tom pripade ti komunita asi moc nepodari, nie su zdrojove kody :(

      mozne riesenia:
      • Prestat pouzivat compiz fusion. Ja ho tiez nepouzivam z podobnych dovodov a ocividne nie som sam...
      • Kontaktovat firmu Nvidia nech opravia driver
      • Zapojit sa do peticie aby Nvidia vydala free & open source driver.
      • Podpojit projekt nouveau, ktory sa snazi reverznym inzinierstvom spravit funkcny foss nvidia driver s 3d podporou.
      • Zmenit graficku kartu. Coraz lepsou volbou sa stava ATI/AMD pretoze vydali dokumentaciu a Novell prave pripravuje foss driver radeonHD. Uz pracuju na rozbehani 3D akceleracie.
      • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 13.04.2008 | 01:18
        soso   Návštevník
        práveže mal som ATI Radeon 9600 Pro, 256MB, ale tam to bolo tiež podobné. Potom som sa dočítal, že nVidia má lepšiu podporu v Linuxe a skorej rozbehám 3D ako u ATI. Potom mi zhorel PC a kúpil matičnú s onboard nVidia grafickou 6100.
        • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 13.04.2008 | 16:33
          Avatar m4rtin.m   Používateľ
          podpora linuxu u ATI bola bieda. minuly rok ich odkupilo AMD, zacali vydavat dokumentaciu, spolupracovat s Novellom. situacia sa prudko zmenila a ati sa stava jasnou linuxovou volbou
          • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 14.04.2008 | 18:32
            soso;   Návštevník
            no veď dobre, ale nevieš náhodou ako poriešiť ten môj problém, aby som nemusel kupovať novú grafickú, pretože ju vôbec nepotrebujem a rozbehať na mojej onboard nVidie 6100
            ?
    • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 15.04.2008 | 12:32
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nevyjadril si sa presne o ktoru verziu ubuntu teda ide, je to 7.10 teda Gusty alebo puzivas uz hardy (8.04)
      lebo ak uz mas beta hardy tak by som pockal na finalnu verziu v ktorej tento bug uz nebude.

      este mozes skusit preinstalovat compiz, alebo dat novsiu verziu ako je v repoyitaroch (ak taka je)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Kubuntu 8.04 a Compiz Fusion 15.04.2008 | 15:42
        skywaker   Návštevník
        Ahoj. Osobne Ubuntu nemam nainstalovane ale myslim ze to nie je problem Ubuntu a ani NVIDIA drivera.. skor je to problem Compizu... Ja som mal na Fedore 8 nainstalovane Xgl+Compiz a povolene efekty a ked som sa prepol do konzoly alebo ak som mal efekty mal som spustene OpenOffice Pidgin tak mi asi compiz zhodil tiez cele Gnome..

        teda chyba je skor v efektoch.. ak robis nieco dolezite, nejaku dolezitu pracu tak radsej maj vypnuty compiz