Zvuk v Slackware

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.04.2008 | 20:44
Nobel   Návštevník
Dobry den.Chcel by som sa spytat na jednu otazku.Spustil som alsaconf a nastavil si zvukovku hda-intel.No problem je ten ze zvuk mi ide az na aplikacie.Tam len prehrava ale nic nepocut.Zvuk stiseny nemam.Dakujem za odpoved
    • Re: Zvuk v Slackware 10.04.2008 | 20:46
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      na ake aplikacie? je v tych aplikaciach zvuk nastaveny na to zariadenie kde ma, alebo ide do /dev/null? mas korektne nastavenu alsu a dmix plugin?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Zvuk v Slackware 10.04.2008 | 20:50
        Nobel   Návštevník
        neprehrava mi zvuk ziaden prehravac,ani test zvuku nejde.Len ukazuje ze prehrava ale nic nie je pocut.alsu mam nastavenu spravne to iste aj dmix plugin.Jedinu chybu co mi vypisalo bolo pri nastavovani zvuku v sound & multimedia a to:
        error while initializing sound driver:
        device:default cant be opened for playback(invalid argument)
        the sound server will continue,using the null output device
        • Re: Zvuk v Slackware 11.04.2008 | 16:10
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          a aj si si tu hlasku prelozil?
          • Re: Zvuk v Slackware 11.04.2008 | 16:46
            WlaSaTy   Návštevník
            on nie, prekladal som to vcera. ale aspon vystup z prikazov:
            /sbin/lspci
            /sbin/lsmod
            by mohol dat. k nim aj model dosky/notebooku popripade aj nejaky pokec co by to malo zvladat podla vyrobcu (stereo, 3+1, 4+1, 5+1, 7+1).

            PS.: typnem si ze je to zvukovka intel ac97 a ovladacu je treba podsunut model.
    • Re: Zvuk v Slackware 11.04.2008 | 02:37
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Mohol by si prosimta napísať o aký HW ide: Notebook? desktop? Základná doska?

      Mám Slackware a tento problém sa na večšine NB dá riešiť pomerne ľahko ale nepíšeš aký máš HW tak ti neviem poraiť.

      tomolc
      tomolc