emerge v gentoo...ukladaju sa zdrojaky???

Sekcia: Ostatné 12.06.2005 | 13:41
gofree   Návštevník
Ani nie tak gentoo,ako vidalinux...pri instalovani programov,upgrade systemu system nabera na MB. A dost prudko. Moja otazaka znie: Ukladaju sa niekam zdrojove kody alebo nieco podobne ? Ak ano kde? Mozem to zmazat? Dakujem
    • Re: emerge v gentoo...ukladaju sa zdrojaky??? 11.06.2005 | 15:04
      Martin Lipták   Návštevník
      Pri instalacii cez emerge sa zdrojaky ukladaju do /usr/portage/distfiles. Myslim, ze ich mozes vymazat.
    • Re: emerge v gentoo...ukladaju sa zdrojaky??? 11.06.2005 | 15:34
      Jiri Janecek   Návštevník
      Promazte jeste temp : /usr/tmp/portage
      • Re: Re: emerge v gentoo...ukladaju sa zdrojaky??? 11.06.2005 | 18:07
        gofree   Návštevník
        potom ako nainstalujem ovladace grafiky-vyzaduju zdrojaky jadra /usr/src...mozem zmazat vsetko v tomto priecinku....?
        • Re: Re: Re: emerge v gentoo...ukladaju sa zdrojaky 11.06.2005 | 19:08
          m0d0r   Návštevník
          skor emerge --unmerge [jadro] ;)
          • Re: Re: Re: Re: emerge v gentoo...ukladaju sa zdro 11.06.2005 | 23:10
            lukipuki   Návštevník
            Ale ešte predtým choď do /usr/src/linux a napíš make mrproper, lebo sa ti nezmaže celý adresár. Inak podľa tvojich príspevkov usudzujem, že máš málo miesta na disku, čo je pre Gentoo dosť nevhodné. Niektoré aplikácie, ako napr. xorg zaberajú počas kompilácie okolo 800 MB, takže sa môžeše dostať do problémov.
            • Re: Re: Re: Re: Re: emerge v gentoo...ukladaju sa 11.06.2005 | 23:35
              gofree   Návštevník
              s miestom problem nieje...len ma zarazilo 400mb zdrojakov..nemam rad ak sa tam nieco zbytocne dava...to som ako s win..nainstaloval som ho 1,8gb a po po roku to malo cez 3 gb...bleee
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: emerge v gentoo...ukladaju 12.06.2005 | 02:06
                Avatar mika gentoo  Používateľ
                imho ale ked nieco poseries a budes ich musiet znova tahat tak ... ale ked mas rychly net prosim :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: emerge v gentoo...ukladaju 12.06.2005 | 13:41
                lukipuki   Návštevník
                Tak v tomto ťa asi Gentoo sklame viac ako Windows... Ak chceš mazať zdrojáky, ale nechať si pri tom na disku tie, ktoré máš nainštalované, použi distclean.py, je to skript v pythone. Viac nájdeš na gentoo-wiki.com alebo niekde inde. A ešte si nainštaluj filelight, v ňom pekne vidíš, čo zaberá najviac miesta.