Citac ciarovych kodov, flash

Sekcia: Ostatné 11.04.2008 | 11:17
Matus   Návštevník
Dobry, potreboval by som poradit s nasledovnym.

Viem programovat actionscript ale so spravov systemu nemam velke skusenosti.

Klient rozmysla nad flash prezentaciou, (beziacou v kiosku) ktora by zobrazila recepty k vinu, podla toho ake vino clovek prilozi ku skeneru ciarovych kodov (kiosk ho ma v sebe zabudovany).

No a otazka je, ako funguju softwery tychto skenerov.

Informaciu do Flashu sa da posunut cez Javovsky Red5 - open source flash media server.

Ide o to, ako by dany software k barcode readeru posunul informaciu Red5 serveru, ze nieco bolo oskenovane.
    • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 11:32
      WlaSaTy   Návštevník
      software ciaroveho kodu? tych zopar citaciek co som mal k dispozicii fungovalo ako obycajna klavesnica. ale netusim ci je nieco k dispozicii ze by si to vyskusal, ja sa za to nezarucim. uz roky som s tym nerobil.
      • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 16:13
        Matus   Návštevník
        Mal si pravdu, pre ten ucel co to potrebujem mi fungovanie ako klavesnica uplne postacuje -> problem mam vyrieseny.

        (potrebujem kod dostat priamo do aplikacie, nepotrebujem ho niekam posielat alebo podobne)

        vdaka za postreh


        [quote]Bar code readers are available with two types of output - either "keyboard wedge" output or RS232 output. The bar code readers with keyboard wedge output plug directly into the keyboard port on your PC and they also provide a pigtail connector so that you can plug in your keyboard at the same time. When you scan a bar code with the keyboard wedge bar code reader, the data goes into the computer just as if it were typed in on the keyboard.[/quote]
        (http://www.taltech.com/TALtech_web/resources/intro_to_bc/bcpwork.htm)
        • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 16:42
          WlaSaTy   Návštevník
          len taka malickost:
          barcode reader-y su aj na PS/1 (klavesnica je PS/1 a nie PS/2:-), DIN a teraz sa robia aj na USB. Pri testovani zariadenia si ale dajte bacha na jeho typ, tie lacne budu skor na obtiaz pretoze nemaju plnu podporu vsetkych majoritnych ciarovych kodov co staci ak mas vlastne klieste na tovar ale nestaci ak budes snimat vignety. Skor sa snaz zabavit nejaky zo skladu, osvedceny typ :-)
    • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 11:53
      Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
      Ako funguju SW tychto skenerov- co konkretne chces vediet?
      • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 14:03
        Matus   Návštevník
        Myslel som toto:
        Chcem vediet ci tie softwary su take mudre, ze sa napriklad pri oskenovani ciaroveho kodu vedia informaciu poslat v definovanom formate na zadefinovany port nejakeho servera.

        To chcem vediet asi vela :( , vela ludi s tymto asi nerobi.

        Stacilo by mi vediet aspon vas nazor ci by nieco taketo bolo principialne mozne.

        Dakujem!

        • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 14:13
          Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
          Samotny citac vacsinou posiela udaje pre PC software po RS232, dnes su uz aj USB citacky.
          PS software je vacsinou primitivny SW urceny na par veci.
          Vacsinou sa da zistit, ako komunikuje samotny HW s PC a spravit si SW, ktory bude tuto informaciu posielat cez siet. rozhranie.
          • Re: Citac ciarovych kodov, flash 11.04.2008 | 14:44
            Matus   Návštevník
            Vdaka zatial za odpovede, ak zistim viac dam vediet ako som to riesil/nerieisl