KDE4 podla oficialneho navodu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.04.2008 | 19:57
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Mam fedoru 8 a chcem vyskusat KDE4. Ale ako?
Na fedoraproject.org som nasiel ze : How can I package kde4 software for fedora?

Included is a sample kde4_foo.spec to use as a template starting point. Please use the rpm macros as defined in /etc/rpm/macros.kde4 whenever possible.
But ja nechapem co s tym mam robit. Prosim o radu :) Na Fedoru 9 sa mi cakat nechce a skusat Alfa verziu tiez nie.
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 13.04.2008 | 20:13
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      ta informacia nie je pre tych co si chcu KDE 4 vyskusat ale tych co chcu pren balickovat softver.

      co tak najprv pohladat ci nemas v repozitaroch kde4??
      • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 13.04.2008 | 20:26
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        v synaptiku som si v repozitaroch zaskrtol kde-testing / kde-testing-all + kde-unstable / kde-unstable-all a odskrtol kde a kde-all ale vzdy ked dam oznacit na instalaciu K Desktop Environment , vsetky balicky co mi ide instalovat su pre KDE 3.5.9
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 13.04.2008 | 20:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      fedora 9 vyjde za nejakych 16-17 dni.
      • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 00:59
        <<<>>>   Návštevník
        Zdravim
        ja k tomu poviem len tolko:
        na stranke http://fedoraproject.org/wiki/Interviews/KDE4 hovoria
        Some back-ported packages exist for Fedora 8, but be warned that these will remove your current KDE 3.x installation.

        tie back-ported packages je stranka http://fedoraproject.org/wiki/SIGs/KDE/KDE4FAQ a tam hovoria ze nejde naraz mat vo fedore kde 3.* a 4.* a pisu tam aj postup ako to spravit

        to je vsetko a cela moja mudrost spocivala stravenim 5min na google
        • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 01:06
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ved uz som to davno nasiel..
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 01:08
          <<<>>>   Návštevník
          este raz som si to kukol vyzera to ze sme sa dopracovali k tomu istemu
          teoreticky ty asi instalujes KDEcko z KDEcka no ked tam oni dopredu hovoria ze KDE 3.5.* treba vymazat asi sa tazko da vymazat nieco co je nahrane (mozno sa da ja neviem neskusal som to)
          vyskusaj to v inom prostredi ... ale urcite nemozes mat naraz nainstalovane KDE 3.5.* s KDE 4.* jak to oni hovoria urcite je to riesene aj so zavyslostami teoreticky by ti to nemalo dovolit najprv odynstaluj stare KDE a potom si tam instaluj nieco co by sa mohlo tvarit ako 4.0

          ako to nainstalovat o tom hovoria nieco aj na stranke http://kde-redhat.sourceforge.net/ ak sa to neda s apt alebo yumom vyskusaj manualne ked tam kliknes na download sekciu na tej stranke otvori sa ti sorgeforge kde mozes manualne potahat baliky ... na ten stranke fedoraprojekte pisu ale ze je to dost na vlastne riziko cize tak
          • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 01:13
            <<<?>>>   Návštevník
            pockaj ty uz si to KDE rozbehal ? nemohol by si zapnut ICQ prebrali by sme to ?
            • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 16:22
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ja som KDE rozbehal, ano, vo Fedore, jednoduchym povolenim repozitarov v synapticu kde-unstable a este nieco tam bolo. Restartoval synaptic ( neviem preco ale musel som ) odinstlaoval som stare KDE a nainstaloval nove.. Nic ine
              Zatial neodporucam skusat.
              Mne pripadalo uplne nepouzitelne
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 17:34
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                presne tak aj mne. Stabilitou sa to podobalo na win 98 a funkcnostou niekde kdesi za 95-kou
                • Re: KDE4 podla oficialneho navodu 17.04.2008 | 18:02
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Ja to znova teraz testujem, ale akoze slabota, uplne ze ble .. :( cakal som viac
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people