co je na tom oracle?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.04.2008 | 22:48
Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
aka je vyhoda oracle oproti mysql alebo postgresql? pytam sa preto, lebo tusim na root-e sa hadali, ze enterprise server moze byt iba s centos/rhel koli oracle.
You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
    • Re: co je na tom oracle? 13.04.2008 | 23:06
      WlaSaTy   Návštevník
      pre bezeho cloveka, nic. ale mozes vyskusat, skus XE verziu :-)

      ps.: spravis v mysql alebo pgsql "point in time" recovery? popripade, umoznuje to riesit load ballancing na viacero vypoctovych strojov? popripade, vie to riesit bezpecnost dat pomocou interneho kryptovania? je to na kazdom co si vyberie, ja som si vybral veceru z truby.
      • Re: co je na tom oracle? 14.04.2008 | 09:39
        Avatar Matej Krajčovič Ubuntu 8.10  Používateľ
        dakujem. v databazach sa velmi nevyznam, iba ma zaujimalo, ake ma vyhody.
        You are registered as user #457083 with the Linux Counter.<br/> Given enough eyeballs, all bugs are shallow.<br/>
    • Re: co je na tom oracle? 14.04.2008 | 13:30
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      Oracle je profesionalna databaza; ma mnostvo vyhod (featury najdes tu); stiahni si XE verziu (da sa myslim pouzivat zadarmo aj v enterprise prostredi) a mozes sa s tym naucit robit; v buducnosti sa ti to urcite zide, ak sa chces venovat databazam; pouziva to plno firiem a Oracle je dost otvorene, mas pristup k mnozstvu informacii (napr. tu, tu je zakladny tutorial) a slusne podporuje linux ;)