kmail - odpojeny IMAP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.04.2008 | 02:52
fidor   Návštevník
chcel by som sa spytat, kde sa v kmaily meni zlozka, do ktorej sa ukladaju mejly pri odpojenom imap mode. v root adresari mam malo miesta, cize by som chcel default adresar presunut na inu particiu disku. dikez (mam kubuntu gutsy)
    • Re: kmail - odpojeny IMAP 17.04.2008 | 12:34
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Napisem z pohladu Mandrivy ( ale bude to nieco podobne, je to KDE )

      niekde v domovskom adresare /home/jozko/.kde ( pre KDE 3.XY) najdes adresar kmail. Ten si presun pri vypnutom KMaile
      na particiu ktoru xes (# mv AAA BBB) a sprav si na povodne miesto symbolicku linku ;-)

      PS: root to ma pod /root/.kde/.....
    • Re: kmail - odpojeny IMAP 17.04.2008 | 12:36
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Napisem z pohladu Mandrivy ( ale bude to nieco podobne, je to KDE )

      niekde v domovskom adresare /home/jozko/.kde ( pre KDE 3.XY) najdes adresar kmail. Ten si presun pri vypnutom KMaile
      na particiu ktoru xes (# mv AAA BBB) a sprav si na povodne miesto symbolicku linku ;-)

      PS: root to ma pod /root/.kde/.....
    • Re: kmail - odpojeny IMAP 17.04.2008 | 12:37
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Napisem z pohladu Mandrivy ( ale bude to nieco podobne, je to KDE )

      niekde v domovskom adresare /home/jozko/.kde ( pre KDE 3.XY) najdes adresar kmail. Ten si presun pri vypnutom KMaile
      na particiu ktoru xes (# mv AAA BBB) a sprav si na povodne miesto symbolicku linku ;-)

      PS: root to ma pod /root/.kde/.....
      • Re: kmail - odpojeny IMAP 17.04.2008 | 12:38
        Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
        sorry ze 3x, ale server/moja linka, mal dake problemy ..
        tak som klikol pre istotu 3x :-D


        • Re: kmail - odpojeny IMAP 17.04.2008 | 23:30
          fidor   Návštevník
          dik za tip, skusam to cez ten symbolicky link, ale z nejakeho dovodu kmail bud pada pri spusteni (WARNING: KMail encountered a fatal error and will terminate now), alebo dava inu hlasku, ze nevie updatenut zlozku na remote serveri (server je ok, lebo ked to nejde cez symbolicky link, funguje to), alebo da fatal error pri stahovani posty. Nemate nejaky iny tip?
          • Re: kmail - odpojeny IMAP 18.04.2008 | 10:54
            Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
            okrem symbolickeho linku je aj hard link ;-) len neviem ako sa to zachova ..

            skus, ja som s tym nemal problem (pri symbolickom), ale pouzivam TB, KMail nevim, ale nezda sa mi to, nemal by s tym byt problem