Antidialer v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2008 | 00:20
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Je potrebné aj v Linuxe zabezpečiť dial spojenie proti presmerovaniu linky? Vo Windowse som používal antidialer a nechcem riskovať ani v Linuxe vysoké účty za pevnú.
    • Re: Antidialer v Linuxe 21.04.2008 | 00:25
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      V podstate netreba, lebo editovat prislusne konfiguracne subory ma pravo iba root, takze ak nepouzivas na beznu pracu konto roota, vsetko je v poriadku. Pripadne, ak pouzivas napriklad SELinux, tak vies odobrat pravo na ich prepisovanie aj rootovi, no aj tak je stale cesta.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Antidialer v Linuxe 21.04.2008 | 00:29
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Však tu nejde o prepisovanie konfigurákov,,,
      • Re: Antidialer v Linuxe 21.04.2008 | 00:31
        WlaSaTy   Návštevník
        Popripade je mozne zaplatit si u poskytovatela telefonu sluzby blokovania medzinarodnych hovorov a blokovania odchadzajucich hovorov na audiotext. Netusim jak to nazvali zrovna v telekome, ale ako sluzby to existuju.
        • Re: Antidialer v Linuxe 21.04.2008 | 00:41
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          V minulosti som to takto riešil ale z nejakého dôvodu mi zlatí tíkomáci túto službu nesprístupnili.
          • Re: Antidialer v Linuxe 21.04.2008 | 18:18
            WlaSaTy   Návštevník
            Hm, zaumijaue ako ten pochrok ide do prdu.

            Kamaratovi zakazali rodicovia z pevnej linky telefonovat nielen do zahranicia ale aj na mobily a audiotexty. To vsak bolo mrte rokov dozadu, pred tym ako ich zakupili deutche telecom. Takze uz T-Com nepestuje blokovanie odchadzajucich hovorov do urcitych tarifnych zon? Nie ze by som to potreboval alebo ma to zaujimalo ale na 0800 12345678 ci kolko to maju na infolinku do Kosic, tam budu vediet povedat. Bacha ale ked si das nahodou zablokovat medzinarodne hovory koli dialerom, moze sa ti stat ze sa nedovolas na hlasove sluzby napriklad do Prahy :-)