3D desktop a compiz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.04.2008 | 00:30
zetko1977   Návštevník
Kto mi pomôže rozbehať compiz? Mam mandrivu 2008.0 prostredie KDE graficka karta nvidia ge force fx 8800 podrobný postup
    • Re: 3D desktop a compiz 21.04.2008 | 00:33
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      v prvom rade potrebujes funkcnu 3d akceleraciu na to bude treba closedsource driver od nvidie. nainstalujes ho povedzme sudo apt-get install nvidia-glx . potom pustis glxgears. potom nainstalujes vsetky baliky ktore maju v nazve compiz a je to
      • Re: 3D desktop a compiz 21.04.2008 | 00:52
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        to si napisal postup pre .deb based distribucie ... on ma mandrivu, cize rpm based ...
        ale jedno viem iste, pomoze mu strejda google ;-)
    • Re: 3D desktop a compiz 21.04.2008 | 01:08
      Martin   Návštevník
      Otvor konzolu, napíš su a potom sa heslo root-a. Keď budeš prihlásený ako root, napíš príkaz drakx11 a objaví sa Ti tabuľka, kde budeš mať úplne hore názov grafickej karty. Klikneš naň a ono to začne inštalovať ovládače - vypýta si inštalačné DVD a niečo zrejme aj z netu.

      Ale malo by to ísť aj cez Kontrolné centrum - Hardvér, to som však nikdy neskúšal.

      Keď budeš mať nainštalované ovládače, jednoducho v Kontrolnom centre klikneš na Hardvér 3D effects, zvolíš Compiz, odsúhlasíš a ono začne z DVD alebo aj z netu sťahovať a inštalovať potrebné balíčky. Potom si prípadne cez Google vyhľadáš aj Compiz-Fusion-plugins-extra, čím si rozšíriš možnosti.
      • Re: 3D desktop a compiz 22.04.2008 | 00:12
        zetko1977   Návštevník
        Mne detekuje grafiku NVIDIA Ge Force 6100 n force 405 ale pri detekcii v okne nastavenia grafiky mi zobrazi NVIDIA geforce 8800 a môj typ grafiky nieje v ponuke čo s tým?
        • Re: 3D desktop a compiz 22.04.2008 | 00:40
          Martin   Návštevník
          Hmmmmmm, ak máš jeden typ a detekuje Ti to druhý typ, tak to je horšie, s tým Ti neporadím, som blbý BFU. Skús napísať priamo na mandrivalinux.cz, tam by mali byť špecializovaní aj na takéto problémy, mne zatiaľ väčšinou dokázali poradiť.

          Ale asi sa tam treba zaregistrovať, anonymné príspevky sa niekedy nedarí odoslať.


          Alebo v Kontrolnom centre v Install & Remove Software si daj vyhľadať nvidia a ono Ti to nájde ovládače, ktoré máš k dispozícii. Ale či tam bude aj niečo z toho čo potrebuješ, to neviem.