debian na sata

Sekcia: Konfigurácia 22.04.2008 | 17:04
Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
Zdravicko ludia
rozhodol som sa si hodit na disk debial len pri instalacii mi rozpozna pri manualnom rozdeleni disku len scsi disk,(viem ye debian bere sata ako scsi) ale ked si ho vyberem tak mi vyhodi ze ci chcem zmazat tabulku particii a co ja nechcem ... ako mam normalne editovat particie abz som neprisiel o data??
mozno to bude nejaka prkotina odo mna ale nerad by som prisiel o brachove data :-)
zrezo@jabbim.sk
    • Re: debian na sata 22.04.2008 | 17:13
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Laikska rada: GParted nepomoze?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: debian na sata 22.04.2008 | 17:15
        ghsfh   Návštevník
        hello:
        laik-->laicka
        • Re: debian na sata 22.04.2008 | 17:21
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Dakujem za opravu, berem na vedomie :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: debian na sata 22.04.2008 | 17:15
      WlaSaTy   Návštevník
      zeby debian nepustil nic ine ako zmazat patriciu? typnem si ze nemas na disku volne miesto takze ten disk budes musiet prerozdelit. a asi aj zmensit nejaky oddiel disku.

      pohladaj si nieco o zalohovani a napriklad gpated.
      • Re: debian na sata 22.04.2008 | 17:31
        Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
        akoze cely disk sa mi zalohovat nechce ja mam urobenu particiu na linux len ju chcem ymayat a nanovo nahodit nan debian
        zrezo@jabbim.sk
        • Re: debian na sata 22.04.2008 | 17:40
          WlaSaTy   Návštevník
          No, pri instalacii z CD sa obvykle preformatuje korenovy oddiel a niektore instalatory ju chcu aj vytvorit. Takze uz asi vies co mas robit :)
          • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:03
            Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
            no toto je mi jasne ale mne sa tam nezobrazia particie ale iba disk ... pokial keby mi tam vybehlo particie tak nemam problem lenze ked mi tam vybehne iba scsi disk a po kliknuti nan mi vybehne otazka ci chcem naozaj odstranit tabulku particii tak to mi nepride ako normalne
            zrezo@jabbim.sk
            • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:17
              WlaSaTy   Návštevník
              ani mne sa to nezda normalne, najme to ze by mal debial klikatelnu instalaciu. je to cez xwindows alebo ncurses?
              • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:22
                Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                no klik ako klik ako myslim tu klasicku textovu :-) teda ncurses
                zrezo@jabbim.sk
                • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:29
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aky nastroj si si vybral na upravu disku a preco?
                  aku verziu debianu si si vybral a preco?
                  aky mas hardware?

                  ale pripada mi to ako by si to nechcel riesit, ide to z teba ako z chlpatej deky. mas pravdu.
                  • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:35
                    Avatar zr3zo Arch Linux  Používateľ
                    oki no riesit to chcem len mam pocit ze som nieco prehliadol a nakoniec urobim zo seba kkt a to by som nerad

                    tak debian som stiahol testing aj stable verziu a pri obydvoch mi to robi, predtym som mal na starom zeleze debian ale tam som nemal problem s diskom bol este klasika ata
                    inak moje zelezo je amd 64 so sata diskom
                    a disk som chcel upravit cez instalator debianu lebo ako som uz spominal ja mam uz / particiu a tu som chcel odstranit a nanovo vytvorit
                    zrezo@jabbim.sk
                • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:29
                  WlaSaTy   Návštevník
                  aky nastroj si si vybral na upravu disku a preco?
                  aku verziu debianu si si vybral a preco?
                  aky mas hardware?

                  ale pripada mi to ako by si to nechcel riesit, ide to z teba ako z chlpatej deky. mas pravdu.
              • Re: debian na sata 22.04.2008 | 22:23
                pepe   Návštevník
                Kokotina. Debian je klikatelny.

              • Re: debian na sata 24.04.2008 | 17:11
                Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                samozrejme, že inštalátor debianu je možné spustiť pomocou installgui a expertgui
                kedže to tu nikde nieje spomenuté...tak len dopľnam...

                všetky možnosti nájdete pri spúštaní boot, pod tlačítkami F1,F2,F3.....
                Close the Windows Open The Source