praca s ydl6 na ps3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.04.2008 | 20:42
Avatar jan29   Používateľ
zdravim vsetkych,
na ps3 som nainstaloval ydl6, v linuxe som absolutny novacik. vyskocilo mi niekolko otazok: ako instalovat software? co som len rozbalil napriklad archiv azerusu alebo mediaplayera, ale co s tym dalej? preco mi mkv ide iba zvuk?
sorry za lamerinu..
    • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 20:49
      jaaa   Návštevník
      1. Ake mas distro?
      2. Pouzivaj repozitare
      • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 20:52
        Avatar jan29   Používateľ
        eh, ja ti vobec nerozumiem, prepac
        • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 21:28
          jaaa   Návštevník
          toto bude tazke, aku distribuciu pouzivas?
          • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 21:34
            Avatar jan29   Používateľ
            distribuciu? no odtialto mam stiahnuty iso,

            ftp://sunsite.informatik.rwth-aachen.de/pub/Linux/yellowdog/iso

            to uplne postledne
            • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 21:40
              jaaa   Návštevník
              skus ubuntu , mas vacsiu komunitu + jednoduchsie pre teba
              • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 21:40
                jaaa   Návštevník
                jaj ci to mas na PS nainstalovane?
                • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 21:55
                  jan29   Návštevník
                  presne, je to distribucia YDL6 PRE PLAYSTATION3
                • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 22:02
                  WlaSaTy   Návštevník
                  no, podpora *buntu na inych ako x86/64 architekturach je zufala i ked nie nemozna.

                  Ale naspet k otazke. Yellow dog linux ma tiez repozitare ako ostatne distribucie a tak isto je mozne instalovat doplnkove programy ale zial nie pre klasicky desktop.

                  Skus kuknut do /proc/cpuinfo ze co tam je na PS3. Skutocne to nebude wintel.
                  • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 22:06
                    jan29   Návštevník
                    clovece ja sa rad pozrem, ale kam? co znamena /proc/cpuinfo, to mam niekam napisat? asi do konzoly?
                    • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 22:18
                      WlaSaTy   Návštevník
                      pripoj klavesnicu, otvor si terminal a napis do neho prikaz cat /proc/cpuinfo
                      • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 22:24
                        jan29   Návštevník
                        ha, teray pisem z linuxu z ps3, pise tam toto

                        [root@localhost ~]# cat /proc/cpuinfo
                        processor : 0
                        cpu : Cell Broadband Engine, altivec supported
                        clock : 3192.000000MHz
                        revision : 5.1 (pvr 0070 0501)

                        processor : 1
                        cpu : Cell Broadband Engine, altivec supported
                        clock : 3192.000000MHz
                        revision : 5.1 (pvr 0070 0501)

                        timebase : 79800000
                        platform : PS3
                        • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 22:50
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Tak oni v hypervizore povolili len dve jadra i ked taktovane na 3.2GHz kazde? Dost slusny vykon. Viem ze nie vsetky jadra pre Cell su plnohodnotne CPU, dost z nich su vektorove jednotky :-)

                          Inak s tou instalaciou to bude dost blbe, z tej PS3 mas k dispozicii 64bit CPU typu PPC od IBM a netusim ci napriklad Azureus pojde bez Javy od IBM ktorej som ja osobne nenasiel baliky pre PPC, teda nasiel ale nesli mi. Namiesto neho pouzivam ineho sviznejsieho klienta. Vzhladom na pocet podporovanych balikov som pouzil radsej gentoo. 40Gb balikov je 40Gb balikov, takym mnozstvom sa hocikto nepochvali.

                          Asi by som odporucil urobit dalsiu particiu a postupne si tam ponahadzoval na gentoo co potrebujes. S MAKEOPTS="-j 3" by to mohlo byt uplne vyborne rychle aj s zodpovedajucou optimalizaciou.

                          Inak mam tiez PPC (mac) i ked len 32Bit single core taktovane na 1.2GHz. Elektromerom mi to ani nepohne (v spicke 20W u mna).

                          PS.: torrent na PS3? sak to zere elektriky ze by sa ti zapar mesiacov splatil hoci aj ASUS WL-700gE
                          • Re: praca s ydl6 na ps3 23.04.2008 | 23:48
                            jan29   Návštevník
                            okey, ale ja som uplny novacik v linuxe, tak si to zhrnme, mam z chip dvd na ploche rozbalene baliky napr. azerusu, nejakeho mediaplayera ktory vie robit aj s titulkami atd.. co stym_ ako to rozbehat;
                            • Re: praca s ydl6 na ps3 24.04.2008 | 00:05
                              WlaSaTy   Návštevník
                              no, pokial nazvy tych balikov nekonvia ps3pf.ppc.rpm , tak su s najvecsiou pravdepodobnostou pre prachobycajny desktop a nie playstation. takze si ich mozes ...

                              Inak k tomu azureusu a elektrike sa uz vyjadrovat nebudem a neverim ze zlty pes neobsahuje prehravacfilmov pri ktorom staci len nastavit kodovu stranku. takze si pozri do menu, alebo tam vopchaj cdcko s filmami a pozri sa do menu na nastavenia. mozno budes este musiet dohodit aj zopar fontov. nie vsetky us like distribucia maju podporu europskych mekcenov a dlznov.
                              • Re: praca s ydl6 na ps3 24.04.2008 | 10:16
                                jan29   Návštevník
                                okej, tie softy boli len priklad, rovnako som mohol spomenut skype atd.
                                Ja som predpokladal ze co je na linux je automaticky na ps3, tak som videl ruzove prasiatko v kombe torrenty/skype/atd..
                                je to silne kombo do 15 litrov BR prehravac, hardisk, hdmi1.3a. full hd, top videohry, online, a do toho este linux co zabezpeci zakladny office, gimp atd
                                • Re: praca s ydl6 na ps3 24.04.2008 | 12:04
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  ano:
                                  skype - binarka ktora sa nedistribuuje pre ine ako PC x86/64 systemy
                                  flash - detto
                                  pri obidvoch balikoch ovsem existuju aj verzie pre nie PC (telefony na baze arm, rovnako ako aj pda ...) ale su dostupne len ako uzavrete riesenia pre dane zariadenia a je to sucastou ich firmware.

                                  ostatne bezne veci tam uz urcite mas i ked asi nie takej verzie ako na inych distribuciach (pravdepodobnost je jeden yellow dog k stovkam ostatnych)

                                  a to je dovod preco som spominal ze je rozumnejsie nahodit si aj gentoo v ktorom si urcite najdes nahrady i ked v hore uvedenych pripadoch asi nie plnohodnotne. To je tym ze flash stoji za prd a skype nie je VOIP, len sa taj tvari. Oba priklady mali tak silne stastie ze prerazili rovnako ako aj ICQ v izraeli, cechach a na slovensku. Inde je to mrtve.

                                  PS.: uz vidim ako ti da skype normalne europske telefonne cislo (z tebou preferovaneho regionu) za taku cenu ako alternativny telefonny operator.