Do ***** s buntu.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.04.2008 | 20:25
Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
Som nehorazne nasrdeny, pred casom som upgradoval ramku a moje xubuntuGG islo do ahoj. Pouzival som dva mesiace pclos a nevedel som sa dockat noveho buntu. Stiahol som ubuntu HH a vsetko islo ako malo kym som nenainstaloval prop. nvidia ovladace a zase to je cele v .. Normalne bootuje a ked ma nabehnut GDM pocitac sa tvari ako vypnuty(monitor no signal, kontrolky na klavesnici nereaguju, ale komp huci dalej, da sa to zrusit len tvrdym resetom).
Prosim skuste pomoct, ze co s tym lebo docista zanevriem na buntu, co by som len velmi nerad(ked ma dovtedy neporazi:D)

dakujem velmi pekne
    • Re: Do ***** s buntu. 25.04.2008 | 20:39
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      sudo nano /etc/X11/xorg.conf a zmenit vsekcii Device ovladac na nv, tak sa dostanes naspet do grafiky; este by bolo dobre pozriet logy (dmesg a log X-iek, ale to si teraz nespomeniem, kde to presne je) preco to nenabehlo
      • Re: Do ***** s buntu. 25.04.2008 | 21:13
        ---   Návštevník
        log je vo /var/log/Xorg.0.log
      • Re: Do ***** s buntu. 25.04.2008 | 21:21
        Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
        ok, HH ma pri failsafe moznost xfix, kt. vypli nvidia ovladac, takze grafiku mam. Bol by som rad keby vsetko islo tak ako ma. S tym logom co? Mam ho sem fuknut cely?
        • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 00:28
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Stale vsak ostava otazka ako rozbehat akcelerovanu grafiku(aj GL setrice mi sekaju) tak aby mi Xka nabehali normalne
          • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 00:35
            WlaSaTy   Návštevník
            ten ovladac si nezmenil z nvidia na nv, ved co sa dalo cakat od cloveka podliehajucaho emo/ciam na ukor log/ickeho usudku.
            • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:06
              Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
              Dobry odhad, ale uz som sa trocha ukludnil:) Ale nie je mi jasne aky je rozdiel medzi nv a nvidia. NV je nejakou opensource nahradou nvidia? Teda mozem povazovat grafiku za "akcelerovanu" ked pouzivam nv? Povedzme ze teraz funguje vsetko ako ma, ako sa to bude tvarit ked si budem chciet zahrat povedzme CUBE, mozem ocakavat 3d grafiku od nv?
              • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:13
                skywaker   Návštevník
                nie nemozes...

                nv -- open source s podporou 2d
                nvidia -- propiertarne ovladace.. podpora 3d
                noveau -- open source a vraj podporuju aj 3d ale je to nestabilne vraj. podpora je vo fedore


                inac nevie niekto ako je to s podporou ATI RADEON X1550 ??? prave chcem vymenit svoju GEFORCE 7200 sa radeona...
                • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:18
                  Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                  takze sa mam zmierit s tym ze kym nebudu dajake nove ovladace tak mozem zabudnut na 3d? na taky sposob nebudeme s ubuntu kamarati:D (i ked za to moze nvidia)
                  • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:36
                    skywaker   Návštevník
                    sa vykasli na hry typu CUBE daj si dual boot. windows na hry a ubuntu na serioznu pracu..

                    ak mas samozrejme licenciu na win..

                    ja to mam tiez tak.

                    • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:44
                      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                      Tu nejde o hry, tu ide o pocit slobody:) Ved uznaj: preco by som mal drzat winshit na disku, ked som stravil doobedie tahanim noveho linuxu, od ktoreho cakam viac ako plnohodnotnu nahradu. Najlepsie na tom je, ze ked vyberiem gigovu ramku (ostane len 256), tak akcelerovana grafika aj s 3d (TuxRacer) ide bez problemu, avsak vsetko ostatne je lenive. Kruta zavislost:D
                  • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:39
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ano. pokial nebudes chciet zverejnit co mas za graficku kartu, tak budes mat akceleraciu len pre 2d (ak vobec). Teda pokial nemas Rivu, TNT alebo nejaku starsiu Geforce.

                    A preco je potrebne povedat co mas za kartu? Mozno by ti potom niekto povedal aka verzia a akym spodobom nahodena a ako skonfigurovana bude naljepsie vytuningovana. To vies, Nvidia obcas nieco dototo. Ci uz vyhodenim podpory z hlavnej vetvy ovladacov alebo vnesenim chyby. No a vzhladom na ich firemnu kulturu sa dost casto ich uzivatelia trapia podobne ako ty teraz.
                    • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 01:47
                      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                      geforce 2 mx/mx 400, ako vravis starsia geforska
                      • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 02:08
                        WlaSaTy   Návštevník
                        tak to mas najvyssi cas uz konecne ist spat. je neskoro a navod na pouzitie opensource ovladaca si dostal uz vecer, teraz je polnoc. tvoja karta je velmi stara a zakladne 3d ide aj cez niekolko krat do kolecka omielany ovladac nv. ak by si trval na spojazdneni ovladaca od vyrobcu, tak si najdi v sekcii linux, legacy drivers ten coma podporu tvojej karty. budes mat trosku vyssi vykon, ale ci pojde aj šd desktop? nomozne je vselico. aj to ze staci zasktrnut pouzitie !neslobodnych! ovladacov.
                        • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 11:46
                          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                          Vyhodil som povodne neslobodne ovladace a nainstaloval som nvidia-glx-legacy (popis pasuje na tu moju sunku), no obavam sa ze ich neviem rozbehat. Tento driver sa uz pri restricted drivers nezobrazi a ked som to skusil s "nvidia" v xorg.conf, tak mi miesto gdm rozhodilo rozlisenie a dali mi vybrat s nv ovladacov. Teda ako rozbeham tie legacy ovladace?
                          • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 12:00
                            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                            legacy ovladace su pre legacy (stare / sunky / kramy / crepy) karty (pod GF4)
                            • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 13:00
                              Avatar svkfrenkie Kubuntu 8.04  Používateľ
                              Mam rovnaky problem ako mayko...lenze ja mam GF 5200 128mb.nefunguje mi 3D,ani efekty,aj ked som zmenil nvidia na nv v Xorg.conf... Stale ked som tak urobil,mal som ciernu obrazovku a pomohol iba restart,ale robil som podla navodu a rpeto som pouzil v GRUB zalohu Xorg a vsetko nabehlo zase v poriadku.Neverim ze mi niekto pomoze,ale iba chcem upozornit ze takych s problemovymi graf.kartami je nas viac :/
                              • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 13:55
                                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                no ja co som mal doma staru GF MX440-ku, tak som tam v pohode rozbehal 3D aj compiz fusion, ale cukalo to, a bolo to nepouzitelne. Tak som nepouzival compiz-fusion a robil som iba s nromalnym systemom.
                                • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 15:17
                                  Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                                  Vravim ze aj ja to rozbeham, ale len s 256 ramkou, ked prilozim gigovu tak to nejde. Uz som sa viac-menej zmieril s faktom, ze sa budem musiet s buntu rozlucit, ale aj napriek tomu by ma velmi zaujimalo ako su graficka karta a ramka na seba naviazane, ze to s jednou ramkou ide a s druhou ne. ď
                                  • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 16:07
                                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                    to je zavislost zakladnej dosky, ze ci vyrovnava vykon medzi 2 ramkami...mas obe ramky na rovnakych frekvenciach?
                                    Skus to rozbehat len s tou najvecsiou ramkou zasunutou v 1 slote.
                                    • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 17:57
                                      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                                      Samozrejme som uz skusil vsetky mozne kombinacie, dokonca som skusal kombinovat sloty(co ked motyka vystreli:)), ale islo to len s 256 ramkou(bolo jedno v ktorom slote). Inac maju rozdielne frekvencie(1GB:333MHz, 256MB:266MHz);Motherboard je priepustny do 333MB(kudoz 7e/333-a) Mozno je to sposobenej lacnou znackou tej 1gb ram >> GOOD RAM :D
                                      • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 20:14
                                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                        "Mozno je to sposobenej lacnou znackou..." - vylucit sa to neda, ak mas moznost este od niekadial vyskusat druhe ramky, tak jednoznacne skus. Este taka otazocka, nepretaktovaval si nieco?
                                        • Re: Do ***** s buntu. 26.04.2008 | 21:23
                                          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                                          Kazdopadne je to pre mna zahada...
                                          ...netaktoval som nic. Ked nejaku inu ramku stretnem, tak ju isto skusim a potom dam vediet, ale dovtedy sa asi vratim k pclosu.
    • Re: Do ***** s buntu. 09.05.2008 | 20:22
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      S odstupom casu som predsa presiel k PCLinuxOSu, ako som cakal aj tu sa vyskytol rovnaky problem ako pri *buntu. Avsak pri pclose nie je potrebne restartovat cely system po zmene drivera (v xorg.conf, nv >> nvidia). Staci restartovat X-ka(odhlasit/ctrl+alt+backspace) , objavi sa logo NVIDIA a vsetko potom bezi tak ako ma:) Samozrejme pred vypnutim pc treba opat prehodit nvidia na nv, aby sa pocitac normalne nabootoval. Je to sice nudzove riesenie, ale funkcne. Teoreticky by to tak mohlo ist aj v buntu, neviem neskusal som.

      Svkfrenkie, dufam ze ti to pomoze...
      • Re: Do ***** s buntu. 09.05.2008 | 21:15
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
        BTW tak ma napadlo, mas nakonfigurovany spravny monitor? Totizto pokial po nahodeni oficialnych nvidiackych ovladacov ti system slahne vyssie rozlisenie alebo refresh rate nez ti zvlada monitor, tak potom sa tiez zobrazi cierna obrazovka. (ale je to len taky vystrel do tmy :)
        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!