Asus Diody

Sekcia: Hardware a Drivery 27.04.2008 | 01:10
Mazi   Návštevník
Zdravim
PO upgrade na ubuntu 8.10 sa mi vyskitol taky problem, Nefunguju mi diody na asus -e. Dioda na wifi a mailova dioda. Doteraz vsetko islo. Problem je v moduloch. Pokial nacitam modul asus-laptop diedy nejdu. Pokial nacitam asus_acpi tak vsetko ide oka. Ako mam spravit aby to nacitavalo len asus_acpi. Skusal som dat modul asus-laptop do /etc/modprobe.d/blacklist no pri nacitavani mi to napise ze to ignoruje a ze nacita modul asus-laptop aj tak.

    • Re: Asus Diody 27.04.2008 | 15:54
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Nie je tam dôvod prečo to ignoruje? Možno máš ten riadok zle zapísaný. Daj sem ten riadok, čo si tam dopísal.
      Mailová dioda? To je čo zač?
      A Ubuntu 8.10 určite nemáš :)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Asus Diody 27.04.2008 | 19:15
        Mazi   Návštevník
        Oka, mam ubuntu 7.04 :-)

        a ten blacklist:
        Teraz # replaced by asus-laptop (Ubuntu: #184721)
        asus-laptop
        Povodne # replaced by asus-laptop (Ubuntu: #184721)
        asus_acpi

        A mailova dioda nie je az tak podstatna ale wifi dioda ma trapi.Ta co ukazuje ci som pripojeny si sa pripajam a ci mam vobec zapnute wifi. Totiz nemam to kde inde zistit.
        • Re: Asus Diody 28.04.2008 | 02:10
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Na začiatku riadku ale má byť slovo blacklist. Takže celé to bude vyzerať asi takto blacklist asus_acpi
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Asus Diody 28.04.2008 | 02:11
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            teda blacklist asus_laptop
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Asus Diody 28.04.2008 | 20:46
              Mazi   Návštevník
              Diki, uz sa mi nacita ten modul. Ale wifi ledka aj tak nesvieti, a nefunguje mi vytvaranie wifi siete medzi pocitacmi, tzv. ad-hoc. Na starsom ubuntu slapalo uplne hned ale tu mi furt pise ze device busy.