vydrz baterii

Sekcia: Hardware a Drivery 29.04.2008 | 23:09
Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
Ahojte Linuxaci

Na mojom notebooku Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530 som si vsimol, ze ked ho spustim, baterka hlasi vydrz okolo 2 hodin. Vvdrz baterii zacne rapidne klesat ked sa spusti chladic na grafickej karte (Ati Radeon Moblity 2300HD) To iste sa dialo aj vo Windowse, no ked som chcel dosiahnut vacsiu vydrz baterky, stlacil som tlacidlo na notebooku, ktore originalne sluzi na utisenie chladicov (co hned znizilo vykon pocitaca ale na druhej strane predlzilo vydrz baterky). V Ubuntu to tlacidlo nefunguje.

Chcel by som sa opytat vas, odbornikov, ako postupovat, ked potrebujem od notebooku dosiahnut co najdlhsiu vydrz (a mensi vykon)
Ako napriklad utisit znizit vykon grafickej karty...

PS: existuje nejaky hudobny prehravac ktory funguje iba prostrednictvom terminalu bez grafickeho rezimu?

Vladi

"It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
    • Re: vydrz baterii 29.04.2008 | 23:16
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      Jedna rada je, vypni si WIFI pokial ho nepouzivas ;-) inak bateria u mna na rovnakom notebooku ale inom cisle je uz len 1:40 :-( a bateria ma len 2 roky .. vyrobsa udava pri tom to type 300 dobiti a potom pokles .. asi tak

      • Re: vydrz baterii 29.04.2008 | 23:20
        Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
        Fujitsu Siemens Amilo je dobry notebook ale baterie maju mizerne, tie lepsi ezacinaju byt az v modeloch od 50 papierov

        • Re: vydrz baterii 29.04.2008 | 23:46
          Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
          cav nipo

          Je to tak..vydrz je naozaj biedna. A zvlast to citit ked zacne chladit graficka...vtedy percenta bezia dole jedna radost a notebook hreje ako sialeny. nic to...ale inak mi sluzi dobre.
          vdaka za radu, nech sluzi aj tebe :)
          "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
          • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 10:39
            Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
            Ahoj Vladi,

            suhlasim s tebou ... vsetko je na nom OK, v cetne 7 distrib. linuxu .. a ide..

            Viac menej ho mam vzdy na elektrike ;-) co uz

            Nech sluzi aj tebe

        • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 00:00
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ale vies preco to je tak? lebo sa im dari ludi lakat na papierovy vykon -- vykon, ktory nepotrebuju a uz vobec nie v notebooku

          nie su tlaky, je len malo znaciek, ktore sa pokusaju o nb kvality pri vsetkych svojich modeloch a je pravda, ze cenou nemozu konkurovat low end ponukam
          Debian. apt-get into it…
          • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 02:07
            Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
            Jasne..iste to poznas..ludia, ktori maju k pocitacom tak blizko ako ja k momentalnym modnym trendom, maju masiny, o ktorych sa mi moze len snivat..ale nech si len maju

            - ja sa snazim z tej mojej vyzmykat co sa da a Linux mi je pritom najlepsim prostriedkom.. aj ked som este len zaciatocnik:)
            "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
          • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 10:24
            Avatar david Debian Lenny  Používateľ
            imho je dobre ked renomovana znacka notebookov ponuka niekolko typov notebookov. Lacnejsie a aj slabsie a drahsie a kvalitnejsie. Ziadna firma by nebola ziskova keby obisla segment low endov, pretoze to je momentalne najsilnejsia skupina. Ked clovek chce aby mal dobre, vyvazene, odladene, spolahlive komponenty zaobalene do kvalitneho sasi, nech si priplati........nemozeme cakat ze do booku za 20 papierov kazdy nahodi to najkvalitnejsie na trhu....
            dreamwalker
            • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 10:44
              Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
              Mozno na zaver, robim v jednej velkej nemenovanej firme, kde TOP management ma FS notebooky a dako som za 5 rokov ani nepostrehol, ze by s tym boli dake problem, teda so znackou a ich kvalitou. A tu politiku, co zvolili, myslim napr. cenovu, podla mna spravili dobre .. FS sa da dnes kupit od 15 papierov a stredna trieda od 25 papierov ... a kto ma naviac a xe mat lepsie, nuz pre neho je uz vyzsia trieda a mam cest aj na nej robit a tam je vykon skutocne excelentny a dokonca aj bateria je tam coolova ... po 2 rokoch aktivneho pouzivania ukaze po nabiti v pohode vyse 3 hodky a dokonca tak aj vydrzi ..
              Mozno stastny notebook ;-)
            • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 10:53
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              za 20 alebo nie o moc viac mozes kupit novy a celkom kvalitny nb, lenze to ludia nespravia -- "maly" disk, "mala" ram, nedajboze integrovana graficka karta, ...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 18:02
                Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
                ale oni to nespravia s toho dovodu, ze takyto nb nebudu moct pouzivat na to co oni chcu. video, internet, hry, fotky... toto ma poziadavky na hdd, ram, aj procak a grafiku. to nieje o tom, ze sa potrebuju z akehokolvek miesta s internetom vediet pripojit na remote desktop kde im bezi vsetko co potrebuju a aj tak toho tam nemaju vela. btw ani v takychto pripadoch sa na notebookoch nesetri. myslim tym vacsie firmy, ktore takto funguju.
                aj ked je notebook vlastne pocitac pre mobilne pouzite v skutocnosti tento fakt nie je hlavnym argumentom pre jeho kupu. co uz. vlastne aj ja pouzivam na pracu hlavne notebook a nie desktop, ktory je odomna na meter (aj ked to je aj s toho dovodu, ze tam nie je linux).
                Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 11:03
          Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
          Moja žena má tiež Siemens Fujitsu Amilo (7200 tuším) a baterka nedávno stratila celkom kapacitu (vôbec nefunguje), takže z laptopu sa stal už len taký "desktop" :-(
          Ventilátor hučí, 2.6 GHz ani nemá efekt (1.6 GHz Intel Centrino na IBM je poznateľne rýchlejší).

          V práci mi prišli DVA! laptopy Siemens Amilo ktorým odišiel HDD (hlavička)!

          Moja skúsenosť: Siemens Fujitsu nikdy viac...
          • Re: vydrz baterii 30.04.2008 | 12:44
            Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
            Asi fakt "zla" ruka .. skusal som aj priemyselny verziu FS pre 32 a 64 bit a servery idu cez 5 rokov bez jedinej chyby .. ta 64 je skutocne rychla ..
            Takze je to asi o skusenosti a praxi ;-)

            Ja zatial som za FS .. linux ide na nom bez problemov ;-)


    • prehravac 30.04.2008 | 12:39
      Peto   Návštevník
      Dobrý je music123 .
      • Re: prehravac 30.04.2008 | 13:07
        Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
        vdaka :)
        "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk