wine a par otázok

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.04.2008 | 17:46
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
Zdravicko chcel by som sa spýta? ze co mám nastavy? aby mi wo wine frcal warcraft3. Skusal som uz nastavova? rôzne veci z rôznich fór ale nic nejako nezaberalo. Uz som skusal instalovat aj DX9.0c do linuxu co sa mi aj podarilo, ale stale z rovnakým výsledkom instalácia skoncila hned ako sa mali zaca? kopírova? súbory na disk. A este s tim OpenGL to je sucast nejakeho programu(driveru) ako je mesa3d alebo je to aj samostaný program(kniznica driver?) ako OpenAL. A este jedna otazocka existuje nejaký program ktorý doká?e otvára? v Linuxe .dwg obrázky samozrejme najlepsie keby bol free.
    • Re: wine a par otázok 30.04.2008 | 18:49
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Čo máš namiesto ť otáznik na klávesnici?
      • Re: wine a par otázok 30.04.2008 | 18:55
        Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
        Co nevidis ma zenwalk... najprv si nastav v zenwalkovi diakritiku... ja to robym rucne cez jeden prikaz uz neviem presne spameti..

        warcrafta som neskusal ale starcraft ide v pohode..
    • Re: wine a par otázok 30.04.2008 | 19:21
      Grawp   Návštevník
      OpenGL is simply a document that describes a set of functions and the precise behaviours that they must perform. Mesa3D je opensource implementácia OpenGL, teda uź kniźnica so skutočným kódom. (IMHO mesa3d komunikuje potom dalej s driverom graf karty)

      Nevem naco to pises sem a nepozres sa najskor do AppDB
      Skusal si otvarat dwg v GIMPe? alebo kedby neslo tak pouzi www.ask.com alebo www.google.com

      DirectX do winu NEINSTALUJ. Wine sam o sebe sa snazi nahradzovat cele directx. Ked tak vymenit len nejakuje kniznicu ale cele directx to je insanity.
      • Re: wine a par otázok 30.04.2008 | 20:46
        Grawp   Návštevník
        má to byť http://appdb.winehq.org
        v tom linku predtym som spravil chybu
    • Re: wine a par otázok 30.04.2008 | 21:10
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      dwg to je autocad subor???
    • Re: wine a par otázok 01.05.2008 | 02:31
      Peto   Návštevník
      Na warcraft nemusíš nič nastavovať , malo by to ísť ihneď. Skús v konzole wine war3.exe -opengl
      Čo sa týka toho dwg tak ak máš autocad tak úplne funguje pomocou wine (skúšal som r14). Inak používam A9tech (free), pod wine v pohode. Ale ak to exportneš pôjde to spustiť i v QCad.
    • Re: wine a par otázok 01.05.2008 | 19:44
      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
      Dík za rady a za linky ten otáznik mi to písalo lebo som si ten text prekopíroval do textového súboru lebo som musel sa odpojiť od wifi a restartovat firefox, prikaz je mislim setxkbmap sk. A este mam otázku preco mi skoncila instalacia toho warcraftu po zadaní sn pri zacatí kopírovania súborou? Ano .dwg je ACad súbor, práve som nasiel link na viewer LX-Viewer, ten zatial postačí a keby som poterbova spustím asi ACAD cez wine.