KRandRTray - problém

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.04.2008 | 21:43
Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
Používam monitor ACER x223w a notebook ACER TravelMate 2420 na Mandriva 2008. Môj problém je v tom, že po štarte KDE sa naštartujú oba monitory a chcel by som aby naštartoval iba externý.

Čo som už urobil ja : Spustil som KRandRTray tam som nastavil LVDS disable a aby takto spúšťal PC pri štarte, ale nejako si to nepamätá. Stale naštartuje s oboma monitormi a musím manuálne zadať LVDS disable v ikone KRandRTray. Vie mi dakto poradiť ako na to ?
    • Re: KRandRTray - problém 02.05.2008 | 21:42
      Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
      Aha, tak asi nikto nevie...
      • Re: KRandRTray - problém 02.05.2008 | 22:04
        WlaSaTy   Návštevník
        Ak si KDE nevie alebo nechce pametat graficke nastavenie, tak mozes ten prikaz zavolat cez nejaky sposob spustania programov po starte (pomocou riadkoveho nastroja xrandr) alebo cez ikonku alebo pomocou prekonfigurovania konfigu pre xwindows.
        • Re: KRandRTray - problém 02.05.2008 | 22:31
          Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
          Aha a čo by bolo asi najľahšie pre laika ako som ja ? Teda ktorou cestou by si mi doporučoval sa vydať ?
          • Re: KRandRTray - problém 02.05.2008 | 23:05
            WlaSaTy   Návštevník
            tpokial si laik, tak ti odporucim jedine ikonku na ploche. ta ikonka bude spustat zodpovedajuci prikaz (xrandr --output LVDS --off) alebo pouzi kuzelne Fn+F4 ked ti je zatazko pouzit ten krandr.

            a preco?
            ak ten notebook zoberies niekam mimo tvojeho stola kde mas k dispozicii monitor, tak sa ti ten display aj zapne a nebudes vyzerat ako bill gates na prezentacii comdex dna 20.apr.98 ked mu na win98 naskocila modra obrazovka. ty by si mal ciernu.
            • Re: KRandRTray - problém 03.05.2008 | 09:39
              Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
              :D :D no tak to bola dobrá prezentácia.

              Fn+F4 vypne síce obrazovku, ale monitor funguje trochu inak ako keď je vypnuté LVDS. Pri spúšťaní niektorých programov monitor vypne a znova zapne (obrazne povedané), taká čierna premlka. Túto premlku nerobí ak je LVDS vypnuté. Idem skúsiť ten príkaz.
            • Re: KRandRTray - problém 03.05.2008 | 10:03
              Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
              No super, vyplo mi obrazovku, ešte to skúsim dať do ikony, ale lepšie by bolo ak by som to mohol, teda ten príkaz zkomponovať do nejakého súboru ktorý načíta systém pri štarte. No a plus ak by si mi poradil ako zase zapnúť ten LVDS nazad, lebo ak som off nahradil on tak mi to nezaplo nazad. Vopred ďakujem :)
              • Re: KRandRTray - problém 03.05.2008 | 13:02
                WlaSaTy   Návštevník
                spustit ho pri starte. potom sa nam pochval s pocitmi ked ten notebook co mu vypinas display pouzijes bez externeho monitora.

                ps.: prikaz man ti nieco hovori?
                • Re: KRandRTray - problém 03.05.2008 | 20:36
                  Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                  Ten notebook používam večšinou ako PC, teda nikde ho nenosím, ale preto som ťa prosil, aby si mi poslal príkaz na znova zapnutie monitora na notebooku, že čo keď. No ale ma napadlo, že nazad to viem zapnúť cez ikonu KRandRTray. A ešte jedna pre mňa radostná správa je, že po zapnutí PC nabehne KDE na oboch monitoroch, ale za "sekundu" dodatočne LVDS vypne, teda nemusím to nikde dávať do štartu :) tak že si mi zase pomohol :) ďakujem. Zrejme ten príkaz dajako dopomohol tomu procesu LVDS disable. Takto popri múdrich ľuďoch sa dobre učí a rýchlo.
                  No príkaz man nepoznám, nič mi nehovorí o čom je ?
                  • Re: KRandRTray - problém 06.05.2008 | 20:45
                    WlaSaTy   Návštevník
                    presne koli tomuto som ti to ako zaciatocnikovi vyhovaral.

                    inak teoreticky by tam mala existovat cesta naspet, ale nesusal som. skus v terminali napisat prikaz:
                    man xrandr
                    a potom stlac postupnost klaves (ukoncene enterom):
                    /enable
                    tak najdes to co potrebujes. niekde sa vyskytne riadok s vetou:
                    For connected but disabled outputs, this will enable them using their preferred mode
                    • Re: KRandRTray - problém 06.05.2008 | 22:13
                      Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                      S obrazovkami je to v pohode, som spokojný, ale tie disky sa nespávajú ako by som chcel.
                      • Re: KRandRTray - problém 06.05.2008 | 22:20
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ake disky, ty si atlet a hadzes diskom do dialky?
                        • Re: KRandRTray - problém 06.05.2008 | 22:30
                          Avatar matusroman Mandriva 2008  Používateľ
                          No ešte nie, ale ak sa budú správať ako sa správajú, tak asi poletia :D :D :D