nejasny pad systemu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.05.2008 | 23:37
gabriel   Návštevník
mam na notebooku mandrivu a obcas mi pocas narocnejsich 3D aplikacii cize vatsinou hier spadne, vyzera to tak, ze na chvilku komp zamrzne, potom obraz zmizne, displej je uz len cierny a opakovane po niekolkych sekundach trvale displej preblikava, t.j. zapina a vypina sa, je na nom len preblikavajuci kurzor mysi, na nic to nereaguje, musim to na tvrdo vypnut, mam pocit ze to robi poslednu dobu castejsie. Skusal som memtest ale je negat. Neviete niekto aka by mohla byt pricina?
    • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 00:19
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      tie narocnejsie 3D hry mas vo wíne?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 00:23
        gabriel   Návštevník
        nie, ide o nativne linux hry, napr. torcs, postal2, secondlife atd.
        • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 00:30
          Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
          well, potom je otazka co si menil odvtedy co to zacalo padat, mozno by stalo za to pohrabat sa v logoch.
          Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
          • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 00:37
            gabriel   Návštevník
            do systemu nezasahujem aby to bolo ako tak stabilne, len bezne aktualizacie (nie backports a testing), vsetky programy typu .run instalujem len do home adresara, graf.karta intel X3100 -doteraz na vsetky taketo aplikacie stacila. Nepracujem v IT, s tymi logmi to bude horsie.
    • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 00:27
      Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
      ATI karta ?
    • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 01:09
      shade   Návštevník
      Skusal si, co to spravi v inom/konkurecnom OS? Mohlo by to byt aj hardwarovou chybou (ManLi). Bud chyba v 3D renderovacej jednotke alebo sa karta pri renderovani 3D prehrieva. Ak to v inom OS funguje normalne tak chyba bude asi v ovladaci.
      • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 14:23
        gabriel   Návštevník
        tak nainstaloval som do dualbootu ubuntu a prave to testujem, zatial to este nepadlo, cize asi ten ovladac grafiky.
        • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 17:22
          Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
          Inak podobny problem som mal aj ja s mandrivou a ked som dal ubuntu .. problemy zmizli ... zjavne to bude ovladacom alebo niecim takym .. a urcite to bude prehrievanim .. lebo sa to zacina prejavovat az po zohriati .. dovtedy oba systemy slapu ok

          asi tak ...

    • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 01:21
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      co mas za graficku kartu?
      lspci | grep -i vga
      • Re: nejasny pad systemu 04.05.2008 | 12:15
        gabriel   Návštevník
        intel x3100