Kamera SONY

Sekcia: Hardware a Drivery 04.05.2008 | 12:04
Avatar Peter Škoviera UBUNTU 8.04  Používateľ
Mám problém s nainštalovaním kamery SONY DCR-TRV140E. Cez "Synaptic Package Manager" som si naunštaloval ovládače libraw-1.3.0 a libiec61883-1.1.0, ale kameru sa mi nepodarilo rozbehať. Sám si s tým neviem pomôcť.
Výpis z lsusb: Bus 003 Device 006: ID 054c:0045 Sony Corp. Ďakujem vopred za radu ako na to.
    • Re: Kamera SONY 17.05.2008 | 14:27
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ako si to vyriesil ???
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Kamera SONY 18.05.2008 | 12:30
        Avatar Peter Škoviera UBUNTU 8.04  Používateľ
        Nevyriesil som to nijako, len som to stiahol z diskusie. Mam stiahnute 2 subory z linux1394.org , libraw1394-1.3.0 a libiec61883-1.1.0 a naviem co s tym. Skusal som to nainstalovat cez terminal, ale nepodarilo sa mi to. V linuxe som uplny zaciatocnik, preto sa chcem obratit na niekoho, kto ma s tym skusenosti.
        Kameru som chcel spojazdnit aj kvoli SKYPE, ale uz som zistil, ze cez iLink nerozbehnem kameru ani vo win, len cez usb. Napriek tomu by som chcel kameru spojazdnit v linuxe, urychlilo by to moje rozhodnutie uplne prejst na linux. zatial pouzivam aj win xp...
        • Re: Kamera SONY 19.05.2008 | 13:09
          WlaSaTy   Návštevník
          hm, nechce sa mi verit ze by z akejkolvek plnohodnej desktopovej distribucie zmizla podpora firewire. je pravda ze ten typ portu je v dnesnej dobe utlacany usb2 ale to len koli cenovej politikelacnych komponentov.

          takze by som odporucil pohladat v synaptiku ci inom package manageri ci niesu dostupne kniznice a pouzit napriklad kino alebo iny nastroj na zakladny strih videa.
          • Re: Kamera SONY 19.05.2008 | 22:19
            Avatar Peter Škoviera UBUNTU 8.04  Používateľ
            V synaptiku som nasiel obidva balicky ale po instalacii som kameru nerozbehol. Preto som siel na linux1394.com a odtial som stiahol tie balicky pre moju kameru. Balicky mam stiahnute a rozbalene na ploche, ale kedze som totalny zaciatocnik, tak neviem co stym.
        • Re: Kamera SONY 19.05.2008 | 18:51
          Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
          Tu nieco mozno k tomu: http://forum.videohelp.com/topic319177.html Pise tam ze v pohode mu ide grabovat video s dvgrab a kino.
          Alebo tebe ide len o to mat z toho webkameru?
          Tu som nasiel nieco uzitocnejsie: http://linux.playofmind.net/sony_dcr/
          Pisu tam: You have to get a Firewire adapter. Not all adapters work with linux, but linux1394 provides a list of supported hardware.
          • Re: Kamera SONY 19.05.2008 | 22:31
            Avatar Peter Škoviera UBUNTU 8.04  Používateľ
            nie, web kameru z toho nespravim. kameru potrebujem na grabovanie videa
        • Re: Kamera SONY 19.05.2008 | 19:28
          Avatar proof Ubuntu, Zenwalk   Používateľ
    • Re: Kamera SONY 25.06.2008 | 21:59
      Avatar Peter Škoviera UBUNTU 8.04  Používateľ
      takže som to len predsa vyriešil. Na "žive.cz" som našiel toto:

      "U některých linuxových distribucí se stává, že má uživatel špatně nastavená práva a nefunguje tak komunikace s videokamerou, tento problém lze vyřešit příkazem sudo chmod 666 /dev/raw1394, čili změnou práva na zařízení. Pokud chce ovšem Linux prorazit na desktopu, tyto a podobné maličkosti musí fungovat hned od začátku."
      • Re: Kamera SONY 25.06.2008 | 22:09
        WlaSaTy   Návštevník
        No ale to bola povodna chyba potom pristup zamietnuty, skoda ze si sa s nou nezdoveril. To by potom bola jednoducha rada s hotplug a pracovnou skupinou video ale ked nazory zo zive stacia...