Inštalácia NVIDIA 8600GT a monitor ACER AL1916

Sekcia: Hardware a Drivery 04.05.2008 | 23:38
Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
Zdravím všetkých, prispejem mojou skúsenosťou.
riešil som problém s grafikou ASUS NVIDIA 8600GT, na monitore ACER AL1916. Po čistej inštalácii HH mi šlo rozlíšenie 1024x768 a bez 3D urýchlenia, t.j. Compiz sa nedal sprevádzkovať. Nainštaloval som ENVY NG a pomocou neho som dostal do systému proprietarny ovladač od NVIDIE 169.12, zvolil som manuálny výber ovladača. Po reštarte Compiz nabehol, 3D urýchlenie šlo. Ale rozlíšenie sa nedalo nijako rozbehať na požadovaných 1280x1024. Systém tvrdohlavo ponúkal 640x480. Zdá sa, že problém je v zlej identifikácii a nastavení monitora. Tu je môj xorg.conf bolo potrebné zasiahnuť do dvoch miest. Vyznačím, čo som vlastne doplnil do automaticky generovaného súboru. Takže do Section "Screen" som doplnil celú SubSection "Display" a do Section "Monitor" riadky HorizSync a VertRefresh. Je to guláš z viacerých miest na nete ale mne pomohol a teraz mi HH v rozlíšení obrazovky ponúka celú paletu rozlíšení. Aj úvodná prihlasovacia obrazovka sa poopravila, aj veľkosť písma je OK. Hlási ale frekvenciu 50Hz ale nie je to pravda, monitor pracuje v 60Hz. Info je z utility Nvidia X Server Setting. Je to celé divočina. Dakto by tomu mal dať rozumný kabát. Jednoduché a prehľadné nastavenie grafiky a monitora je dôležitá vec a odradzuje od práce na linuxovom desktope veľa ľudí.

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
Defaultdepth 24
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1280x1024"
#Virtual 2304 1568
EndSubSection
EndSection

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "nvidia"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "kbd"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "sk"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
EndSection

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
screen "Default Screen"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
HorizSync 30.0 - 75.0
VertRefresh 60.0

EndSection

Section "Extensions"
Option "Composite" "Enable"
EndSection
    • Re: Inštalácia NVIDIA 8600GT a monitor ACER AL1916 05.05.2008 | 00:24
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Bolo by dobré to dať do databázy znalostí ;)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Inštalácia NVIDIA 8600GT a monitor ACER AL1916 27.05.2008 | 20:41
        Avatar MaxcoolSK Slax 6.0.9  Používateľ
        chcel by som sa opytat co oznacuje to #Virtual 2304 1568 ?
        Som Linuxová lamka :,(
        • Re: Inštalácia NVIDIA 8600GT a monitor ACER AL1916 27.05.2008 | 20:49
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Veľkosť virtuálnej obrazovky. Ak dáš napríklad dva monitory vedľa seba, tak virtuálne rozlíšenie musí byť také aby pokrylo oba monitory. Ale v tom konfiguráku je # na začiatku riadka, takže je to vlastne poznámka.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk