Debian Sarge

Sekcia: Ostatné 16.07.2005 | 20:28
Jaro   Návštevník
Dobry den, kedy sa bude dat objednat Debian 3.1r0a? Ako sa to tu da objednat na firmu?
    • Re: Debian Sarge 15.06.2005 | 23:20
      hurfo   Návštevník
      skus www.debian.com Ked som ja skusal kupit Mandrake 10.1 tak ho nikde nemali. a potom cuduj sa svete v knihkupectve 4 distribucie Linuxu. Skus aj tam.
    • Re: Debian Sarge 17.06.2005 | 17:12
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      O deň - dva. Sťahovať 2 DVD je dosť :) Na firmu sa to dá objednať jedine tak, že vám vystavíme doklad o dodaní tovaru a zaplatení kúpnej ceny. To môžete dať normálne do nákladov. Faktúry nevystavujeme, nakoľko sme fyzická osoba.
      • Re: Re: Debian Sarge 20.06.2005 | 16:36
        Jaro   Návštevník
        No aspon nieco. Dakujem. Je velmi zaujimave, ze sa to nikde inde v SR, neda cez web zohnat. To tu pouzivam len ja? Alebo ma kazdy neshapeovany broadband inet a stahuje si to?
        • Re: Re: Re: Debian Sarge 20.06.2005 | 22:56
          hurfo   Návštevník
          ja ho skusam ale ja som to tahal 14 cd je dost :-)
          • Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 30.06.2005 | 12:21
            swondrowey   Návštevník
            Ja som stiahol iba 5 a bohato mi to staci.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 04.07.2005 | 13:43
              dano   Návštevník
              a ja len 3 a stacilo ...
      • Predaj CD/DVD Debian 3.1 Sarge 04.07.2005 | 13:09
        Martin   Návštevník
        Nejako sa to pretahuje. Pre stastlivcov s rychlym napojenim na internet: zoznam mirrorov CD/DVD obrazov pre Debian je na http://www.debian.org/CD/http-ftp/.
        • Re: Predaj CD/DVD Debian 3.1 Sarge 04.07.2005 | 17:13
          Jaro   Návštevník
          Nakoniec som to objednal z CZ (www.qwert.cz), postovne cca 250,- Sk, objednavku potvrdili tak cakam ci to pride.
    • Re: Debian Sarge 05.07.2005 | 13:27
      Naco objednavat ?   Návštevník
      debian net install a ides :D
      • Re: Re: Debian Sarge 08.07.2005 | 11:19
        Martin   Návštevník
        A ak nemam internet?
        • Re: Re: Re: Debian Sarge 08.07.2005 | 11:26
          dusan   Návštevník
          Mozem poslat sadu instal. CD (na i386). Ak mas zaujem, napis na tuto adresu.
          • Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 08.07.2005 | 11:56
            cin   Návštevník
            No ja som si stiahol 2 DVD a mam postarane :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 14.07.2005 | 20:53
              Avatar smajdalf Debian  Používateľ
              a na co je prosim vas dobry debian? je to nieco ako suse a fedora popr. mandrake alebo to je odlisnost? a preco to ma tolko cd? som lama tak sa pytam
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 15.07.2005 | 22:31
                smajdalf   Návštevník
                prosim odpovedzte mi niekto. :-( dikes
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 15.07.2005 | 22:55
                TomiT   Návštevník
                Je to jedna zo zakladnych distribucii. Teda cosi ako suse a mandriva. Debian ma ineho spravcu balickov a ine balicky. Udajne je pod neho najviac softu. Staci ti v postate aj prve 2-3 cd a system nainstalujes. Na ostatnych je hrba softu. Je to trocha klikacka ale uz menej ako suse a mandriva
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 16.07.2005 | 11:39
                  smajdalf   Návštevník
                  este niekto sa prida? aby som mal viacej nazorov. dik
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 16.07.2005 | 12:41
                    MircoMan   Návštevník
                    Podľa mňa je Debian najlepšia distribucia aka sa mi dostala do ruky. Skratka super stabilita, množstvo softu, výber kernelu a veľa iného. Môžem odporučiť a pokiaľ by si ho chcel použivať na serververove aplikácie tak to plati dvakrát.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sarge 16.07.2005 | 12:45
                      MircoMan   Návštevník
                      A ešte dodám že pokiaľ ho si uplna lama tak debian je trocha komplikovanejši v inštalácii ako napríklad mandrake, fedora. Nie je to klasicke preklikavanie a treba mať aspoň dajake skusenosti z linuxom, ale da sa to zvladnuť s trochou snahy.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian Sar 16.07.2005 | 14:47
                        smajdalf   Návštevník
                        takze je to dobre distro aj pre server a aj pre lokalneho usera?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Debian 16.07.2005 | 15:18
                          MircoMan   Návštevník
                          Jasne. Debian je vynikajúci v použití aj na server aj pre lokalneho usera. Ako som spomenul linux ma viacej kernelov na výber pri inštalácii a ak ho nebudeš používať ako server a máš novší komp tak odporúčam kernel-2.6-tkový pri serveri je lepšie vybrať skôr 2.4-kový kernel, pretože ma viacej zaplat kvôli bezpečnosti servera. Bezpečnostné zaplaty sa dajú stiahnuť priamo zo stránky www.debian.org čo je daľšia výhoda, pretože ma obrovsku komunitu a večšia časť ľudí, ktorý to myslia s linuxom važne prechádzajú na debian a zaroveň prispievajú k zlepšeniu. Skôr sa ale využíva debian v spojení so serverom.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: De 16.07.2005 | 16:25
                            smajdalf   Návštevník
                            a taka otazka: keby som nainstaloval debian s novsim jadrom a po case stiahol zaplaty pre jadro? slapal by mi aj tak ten server? alebo su tie rizika vasie ak pouzijem novsie jadro?
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2005 | 19:36
                              MircoMan   Návštevník
                              Je to tak že jadro 2.4-kove ma viacej za sebou čo sa tíka bezpečnosti, pretože je staršie ale 2,6kove jadro ma lepšiu podporu čo sa zase týka hardveru ale je ešte v stave odstraňovania chýb. Pokiaľ by si to myslel ozaj vážne, že chceš linux ako server tak by si si mal dať radšej 2.4-kove jadro. V tom prípade by si mohol mať ale problém z rozchodením novšieho hardveru. Inak dá sa použiť aj 2,6-kové jadro na server bez nejákych problémou.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2005 | 19:49
                                MircoMan   Návštevník
                                Pri stiahnutí novšieho kernelu a správnom nakonfigurovaní nehrozí nič. Večšinou s updatom sa odstraňujú problémy hardvéru z ktorým bol problém v predošlej verzii kernelu.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.07.2005 | 20:28
                                  smajdalf   Návštevník
                                  a ako je debian na tom s HW? ma dobru podporu? ja som mal vzdy problem s mojim sata diskom a audigi2. i ked neviem preco, linuxi mi ich nebrali. teda zvukovku uz teraz ano, ale ten hdd mi vobec nejde. :(