linux client + samba server

Sekcia: Konfigurácia 17.06.2005 | 20:57
Avatar duranikmarek gentoo, mandrake, knoppix  Používateľ
Neako mi nefunguje korektne praca so subormi na samba serveri. Ak so suborom pracuju win clienti, tak otvoreny subor je pre ostatnych zamknuty. Ale, ak sa do siete prihlasim s linuxovym clientom a otvorim konkretny subor cez smb protokol, tak nie je problem ho otvorit sucasne na viacerych linuxovych kilentoch sucasne a zapisovat don. Cize linuxovy klient mi nedokaze subor zamknut a je ho mozno viacnasobne otvorit na linuxovom cliente. Ak sa takyto subor pokusim zaroven otvorit vo win, tak pc ohlasi, ze subor je zamknuty. Skusal som tento problem na viacerich samba serveroch a na roznych linuxovych distribuciach. Pokusal som sa experimetovat s volbami oplocks a kernel oplocks, ale nepomohlo. Ak mate niekto riesenie na moj problem, prosim poradte. Mam vo firme asi 15 linuxovych klientov a az mi tento problem prepukne budem ich musiet nahradzat za win.
    • Re: linux client samba server 16.06.2005 | 18:49
      peter golis   Návštevník
      a ide o to aby otvoreny subor bol vzdy uzamknuty alebo odomknuty?
    • Re: linux client samba server 16.06.2005 | 19:35
      Avatar duranikmarek gentoo, mandrake, knoppix  Používateľ
      Potrebujem dosiahnut, aby ak niekto otvori neaky subor a pracuje s nim ( zapisuje don ) bol tento subor pre inych win a linux clientov zamknuty. Momentalne to funguje medzi sambou a win clientmi. Mam dojem, ze problem je v sposobe pripojenia zdielaneho disku na strane linux klienta. Pripojenie riesim priamo v /etc/fstab //192.168.4.252/volume7 /volume07 smbfs auto,username=duranikova,password=lenkaa,dmask=777,fmask=666 0 0 Ako server som testoval mandrake 9.2 samba 2.2.8 po ubgrade, ten isty problem som zaznamenal aj na gentoo64 samba 3.0.10. Clienti su rozny mandrake, knoppix, gentoo
      • Re: Re: linux client samba server 17.06.2005 | 20:48
        peter golis   Návštevník
        no, ono to moze byt aj tym, ze windows programy zamykaju uvedene subory. ale nieco by myslim malo byt o tom aj v smb.conf
        • Re: Re: Re: linux client samba server 17.06.2005 | 20:57
          peter golis   Návštevník
          beriem spet