odinstalovat...

Sekcia: Hardware a Drivery 08.05.2008 | 21:24
Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
no smola potrebujem odinstalovat PClinuxOS.
mam problemy .
Grub kym nabehne tak to trva asi minutu a to este len ze zavadza, dalsiu minutu musim cakat a vypise zavadzam a musim cakat no hroza.

musim to odinstalovat.
mam WinXP a na poslednu particiu som naistaloval PClinuxos .
nic v linuxe som nenasiel ako na to .

poradte
    • Re: odinstalovat... 08.05.2008 | 21:32
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Cez CD Windowsu si prepíš mbr na disku tým windowsáckym. Spustíš konzolu obnovenia alebo tak nejak sa to tam volá a len napíšeš fixmbr. Potom môžeš linuxácku partíciu preformátovať a je.
      Alebo skús len preinštalovať GRUB ak nechceš ten PCLinuxOS odstrániť (grub-install /dev/sdX - za X dosať písmeno svojho disku).
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: odinstalovat... 08.05.2008 | 21:43
        Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
        sorry teraz si spomynam ze to ide s CD os xp .
        som smutn yze nemozem mat takto instalovany linux.
        grafiku mi to nejako divne nahodilo (okna boly bez okrajov a chybaly tlacidla, nedalo sa hybat oknom) a taktiez neviem doinstalovat premna dolezite veci (kodeky pre VLC player ...) a tak .
        no snad v buducnosti .

        hladal som distribuciu co ma vsetko v sebe ale nic.
        skusal som aj ubuntu (poslednu verziu co bola na nete) a nevedel som grafiku nainstalovat a nenaslo mi to disky.
        drzim palce kazdemu koho to neodradi a zacne pouzivat linux a nie xp a spol.

        dakujem vsetkym co mi pomohly s distribuciou (PCLinuxOS) je to super distro ale nie pre leniveho zaciatocnika.

        vdaka
        • Re: odinstalovat... 08.05.2008 | 22:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          su aj lepsie distra ako pclinuxos... a ak Ti nieco zle spoznalo tak je to tym, ze pclinuxos2007 ma uz kus stare jadro
    • Re: odinstalovat... 08.05.2008 | 23:56
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      to dlhe zavadzanie grubu je sposobene zrejme biosom. tusim som to tak vygooglil, alebo mi niekto poradil. treba ho skusit upgradnut. ja som mal ten isty problem, do biosu som sice nesahal. chvilku pockat mi nerobilo problem.
      hned prve distro nemusi byt idealne pre tvoj komp. stale ma linux problemy s niektorym hardwarom, takze problemik sem tam nastane.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: odinstalovat... 09.05.2008 | 14:55
        Avatar dzairo Teraz nic  Používateľ
        no ja mam maticnu co ma 1 IDE konektor a nejake sata. na ide mam disk a dvd - rw na sta nemam nic (ja somar som mal kupit disk na sata) a teraz mi to pomaly nejako nabehuje , ak odpojim dvd tak to ide normalne (ano pozeral som nastavenie jumprova tak) proste tak sa to sprava . ale ked som naisntaloval PCLinuxOS 2008 a Grub tak to islo tak pomaly ze som mal pocit ze to zmrzlo (no niekolko minut) a preto som to zrusil.

        napiste ktore disto jetake jednoduche a ma vsebe drivery aj pre grafiku (nVidia 6100 nforce 430) a je v Slovencine (alebo jednoducho s ada doinstalovat) a ma vsetky dostupne kodeky na video a zvuk (potrebijem aj VLC player rozchodit aby som mohol pozerat video cez siet (antik tv)).
        takze som otvoreny novym moznostiam.
        • Re: odinstalovat... 09.05.2008 | 15:14
          ---   Návštevník
          ak ches ine distro , tak nie je o com , mozes zacat:
          opensuse, mandriva, debian, mint, ubuntu (ano znova ubuntu ,chyba asi nebola v distre:-)) , navodov na ubuntu je plny internet, takze problem by si nemal mat.